Stabdoma UAB „Air Lituanica“ veiklos licencija

sekmadieni-air-lituanica-pirma-karta-kils-skrydziui-su-nauju-orlaiviuPranešimas spaudai

Civilinės aviacijos administracija (toliau – CAA) įvertino oro bendrovės „Air Lituanica“ finansinę būklę ir nustatė, kad ji negali įvykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų. Atitinkamai bendrovė negali vykdyti skrydžių, todėl nuo 2015 m. gegužės 23 d. CAA stabdo licencijos vykdyti oro susisiekimą, išduotos UAB „Air Lituanica“, galiojimą.
Nuo 2015 m. gegužės 23 d.  stabdomas UAB „Air Lituanica“ veiklos licencijos galiojimas iki bendrovė ar bendrovės savininkai pateiks papildomą informaciją dėl savo galimybių toliau tęsti veiklą ar ją galutinai nutraukti.

Toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į prastus įmonės finansinius rodiklius ir siekiant išvengti galimos skrydžių saugos rizikos bei žalos keleiviams.

Nors iki šiol bendrovės akcininkai vykdė visus prisiimtus įsipareigojimus (tarp jų ir nuolat finansuoti bendrovės veiklą) bei deklaravo, kad šie įsipareigojimai bus tęsiami, tačiau pastaruoju metu jie pakeitė savo poziciją. Todėl įmonei iškilo reali apyvartinių lėšų trūkumo problema ir atitinkamai grėsmė skrydžių saugai. CAA prašymu bendrovė suteikė tam tikras garantijas, kad veiklos stabdymo atveju keleiviai būtų, kaip įmanoma, labiau apsaugoti nuo galimos žalos.

Pagal UAB „Air Lituanica“ pranešimą keleiviai, turintys bilietus skrydžiams „Air Lituanica“ lėktuvais 2015 m. gegužės 22–29 dienomis, galės turimus bilietus nemokamai pasikeisti į „Air Baltic“ aviakompanijos bilietus ir skristi tais pačiais maršrutais per Rygą.

Keleiviai dėl neįvykusių skrydžių turėtų kreiptis į tą įstaigą (pardavėją), iš kurios bilietas buvo pirktas, tai yra, kelionių agentūrą, bilietų platinimo sistemos administratorių ir kt. Keleiviai, kurie pirko bilietus „Air Lituanica“ svetainėje, gali iš karto užpildyti pinigų grąžinimo formą, esančią www.airlituanica.com, arba rašyti laišką el. paštu fly@airlituanica.com. Keleiviai, kurie pirkdami bilietus atsiskaitė kreditinėmis kortelėmis ir turi pirkinių draudimą, gali iš karto kreiptis į banką dėl pinigų už bilietus grąžinimo.

Civilinės aviacijos administracija yra įgaliota išduoti licencijas vykdyti oro susisiekimą, tikslinti jas, stabdyti jų galiojimą, panaikinti jų galiojimo sustabdymą, panaikinti licencijas
ir kartu vykdo licencijos vykdyti oro susisiekimą sąlygų laikymosi priežiūrą.

Taip pat skaitykite