Specialisto patarimai: miško gėrybių užšaldymas žiemai

Miško gėrybes tinkamai užšaldžius, jomis šviežiomis galima bus mėgautis ir žiemą. Užšaldyti galima beveik visus vaisius, uogas, daržoves ir grybus. Svarbiausia, kad šie būtų švieži, sveiki ir kokybiški. Vitaminai ir kitos maistingosios medžiagos geriausiai išlieka grybus, uogas bei kitas gėrybes kokybiškai užšaldant,- portale lrytas.lt pataria AB „Snaigė“ rinkodaros vadovė Rūta Petrauskaitė.

„Prieš dedant į šaldymo kamerą ir norint išsaugoti daržovių, vaisų bei grybų maistines savybes, šiuos produktus patartina kelioms minutėms panardinti į verdantį vandenį ir tuoj pat į šaltą, kad šios staigiai atvėstų. Gėrybes ruošiant šaldymui tokiu būdu vertingųjų medžiagų nuostoliai būna mažesni, išlieka natūrali produktų spalva, aromatas, skonis“, – kaip paruošti gėrybes šaldymui, pataria Rūta Petrauskaitė.

Kiekvienai gėrybei – sava šaldymo taisyklė

Baravykai išsaugos aromatą, jei bus šaldomi švieži. Kitus grybus reikėtų šaldyti jau apvirtus. Voveraičių kartumas sumažės, jei jos prieš užšaldomos akimirkai bus įmerktos į verdantį vandenį.

Kiek ilgai galima laikyti produktus, priklauso nuo laikymo temperatūros. Šaldymo kamerose ir šaldikliuose užšaldyti virti ir kepti grybai savo skonio savybes išlaikys  iki pusės metų.

Atitirpinimas lemia skonį

Produkto atitirpinimo procesas ne ką mažiau svarbus nei pats šaldymas. Nuo jo greičio priklauso atitirpinto produkto skonis. Greitai atitirpinant užšaldytą maisto produktą netenkama daug maistinių ir skonio savybių. Geriausia produktus, skirtus vartoti šviežius, atšildyti 4 laipsnių temperatūroje. Tokia temperatūra yra šaldytuvo lentynoje, kuri yra labiausiai nutolusi nuo šaldymo kameros. „Snaigės“ rinkodaros vadovė perspėja – negalima užšaldytų maisto produktų atšildyti ir paskui vėl pakartotinai užšaldyti.

Taip pat skaitykite