SPA ritualas hamamas: 6 privalumai sveikatai

146332425 2

Hamamas yra tradicinis turkiškas SPA ritualas. Procedūros metu mėgaujamasi garine vonia, po kurios atliekamas specialus masažas. Nors Hamamo ištakos siekia Senovės Romos imperiją, būtent Turkija buvo pirmoji šalis, išgarsinusi procedūrą visame pasaulyje. Laikui bėgant, hamamo procedūra tapo tikra tendencija įvairių šalių sveikatingumo ir SPA centruose. Šiandien ja galima pasimėgauti ir Lietuvoje, sveikatingumo komplekse „Grand SPA Lietuva“.

Kviečiame plačiau susipažinti su šia unikalia procedūra ir jos nauda mūsų organizmas.

Kaip veikia hamamas?

Tradicinę hamamo procedūrą sudaro keli etapai. Pirmame etape tam tikrą laiką pabūnama sausoje, karštoje patalpoje. Po to nusimaudoma maudykloje ir išsitepama juoduoju muilu, su kurio sluoksniu pabūnama apie 5-10 minučių. Praėjus šiam laikui nusiprausiamas muilas, nušluostomas kūnas ir įeinama į poilsio kambarį mėtų arbatos pertraukai. Atsipalaidavus ir pasimėgavus arbata, atliekama masažo sesija su įvairiais aliejais.

Žemiau pateikiame pagrindinius aspektus, kuo naudinga hamamo procedūra.

Palaiko sveiką plaučių būklę

Vienas iš didžiausių hamamo privalumų yra teigiamas poveikis kvėpavimo takų funkcijai. Tą iš dalies lemia procedūros metu naudojami eukaliptų ir kiti eteriniai aliejai, pasižymintys priešuždegiminiu ir antiseptiniu. Pasklidę aromatiniai eteriniai aliejai taip pat pašalina nuovargį, pagerina nuotaiką ir atpalaiduoja nervų sistemą.

Detoksikuoja

Hamamo procedūros metu, kada kūną veikia karštis specialioje pirtyje, skatinamas toksinų iš organizmo šalinimas. Dėl detoksikuojamojo poveikio hamamo procedūra padeda pagerinti odos būklę, sustiprinti bendrą sveikatą.

Atpalaiduoja

Hamamo procedūros metu organizmas pasiekia giliausią atsipalaidavimo stadiją, kas leidžia pašalinti susikaupusią įtampą, stresą ir nerimą. Reguliariai lankantis hamame galite patirti ne tik pagerėjusią psichologinę savijautą, tačiau ir sumažėjusius kūno skausmus, padidėjusią judesių amplitudę. Be to, hamamas itin teigiamai veikia sąnarių būklę.

Pašalina negyvas odos ląsteles

Hamamo masažo metu yra naudojama speciali kumštinė pirštinė, kuri leidžia išvalyti odos poras ir pašalinti negyvas odos ląsteles. Tai suteikia odai švytėjimo, jaunatviško spindesio, stangrumo.

Padeda atsikratyti aknės ir spuogų

Hamamas itin rekomenduojamas susiduriantiems su akne ar spuogais. Hamamo metu atveriamos užsikimšusios odos poros, pašalinami nešvarumai ir negyvos odos ląstelės. Masažo metu į odą įtrinami įvairūs aliejai paskatina gijimo procesus.

Pagerina miego kokybę

Dėl kūno ir psichikos atpalaidavimo, eterinių aliejų poveikio hamamas gali pagerinti ir miego kokybę. Procedūros metu išsiskiria endorfinai, serotoninas ir kiti laimę bei pasitenkinimo būseną suteikiantys neurotransmiteriai, tad jau po pirmos sesijos galimai daug geriau išsimiegosite tą naktį.

Jei susiduriate su sunkumais užmiegant ar nekokybišku, negiliu miegu, reguliarios hamamo sesijos gali palengvinti jūsų savijautą.

Taip pat skaitykite