Šokis po lietumi

Rasa Uleckienė

Birželio pradžioje Palangoje vyko tarptautinis linijinių šokių festivalis „Draugystės tiltas 2012“. Jį organizavo linijinių šokių mokykla LINEDANCE, o renginį rėmė Kantri linijinių šokių asociacija (KLŠA). Jau keletą metų vykstantis festivalis sukvietė per 1000 dalyvių iš visos Lietuvos. Šiais metais jame dalyvavo ir šokio studijos „GS“ šokėjos (vad. Gina Kareivaitė) iš Prienų. Nors šokių studija įsikūrusi tik prieš metus, šiemet susibūrusi linijinių šokių grupė nepabūgo Palangoje pasirodyti kartu su kitais, daugiau patirties turinčiais dalyviais. Festivalio išvakarėse visi dalyviai buvo pakviesti rinktis į linijinių šokių vakarą poilsio namuose „Palangos Žuvėdra“. Vakaras buvo tarsi generalinė repeticija prieš pagrindinį pasirodymą šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje. Sekanti diena išaušo vėjuota ir lietinga, tačiau tai neišgąsdino gausaus būrio linijinių šokių dalyvių. „GS“ šokių studijos linijinių šokių grupės moterys kartu su vadove pasipuošė išskirtine atributika, o nuo lietaus apsisiautė spalvingais apsiaustais. O lietus nesiliovė, bet skambant muzikai jis tarsi dingo. Dalyvių pasirodymas tapo įspūdingu reginiu gatvės praeiviams, žiūrovams, o festivalio dalyviams – galimybe pasirodyti, išbandyti jėgas.
Nors oras nelepino, tačiau gera nuotaika ir tvirtas kolektyvo tarpusavio ryšys leido smagiai sušokti visus šokius. Pradžioje „GS“ linijinių šokių grupė nedrąsiu šokio žingsniu pradėjo savo pirmąjį šokį viešoje aplinkoje, tačiau įsidrąsino ir vis tvirčiau, smagiau buvo žengiami išmokti šokio žingsneliai, kurie susiliejo į šokį. Šokėjos taip įsijautė į ritmą, jog nejautė lietaus dvelksmo, o tuo labiau – stebinčių jų pasirodymą žiūrovų. O viso to dvasia ir didžiausia palaikymo komanda – vadovė Gina Kareivaitė, kuri padrąsinančia šypsena ir lengvu akies mirksniu suteikdavo pasitikėjimo padarius nors ir mažą klaidelę. Pamokos, kuomet  mokė, jog visų pirmiausia šokis turi suteikti džiaugsmo ir laisvumo, buvo nematoma palaikomoji galia.  Po šokio žiūrovai plojimais pasveikino pirmąjį pasirodymą, kuris buvo pakrikštytas lietaus gaiva. Kaip sakoma, pirmas blynas prisvyla, tačiau atrodė, jog šis kartas kitoks – blynas tikrai neprisvilo!
Kiekvieno šokio ritmas, palaikomoji vadovės aura suteikia šokėjoms pasitikėjimo savimi. Juk ne veltui sakoma, jog kuo daugiau dirbi ir dalyvauji įvairiuose renginiuose, tuo labiau šokis išlaisvina iš baimės ir sąstingio spąstų ir tampa laisvas tarsi paukštės skrydis.
Linijiniai šokiai ypatingi tuo, kad šokama išsirikiavus linijomis. Apie šių šokių savitumą byloja tai, kad jų formavimuisi įtakos turėjo įvairiausių pasaulio tautų – airių, škotų, afro amerikiečių, indėnų, graikų ir kt. šokių žingsniai, o taip pat populiarusis valsas, polka, ča ča, svingas, čarlstonas. Visą birželio mėnesio pradžią LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje vyko Kantri ir linijinių šokių asociacijos (KLŠA) reitinginių linijinių šokių varžybos „LINEDANCE LT OPEN“.
O po šio festivalio norisi pasidžiaugti, kad metai, praleisti salėje, merginoms nenuėjo veltui. Ir jos jau planuoja kitais metais siekti dar geresnių rezultatų, ir nėra abejonių, kad jų pasiekti pavyks.

Taip pat skaitykite