Socialdemokratai išklausė jiezniečių nuomones

Tadas Linius
Lankydamiesi Prienų rajono savivaldybėje, socialdemokratų partijos atstovai susitiko ir su Jiezno seniūnijos gyventojais. Tiesa, jų susirinko neitin gausiai, vis dėlto sausio 11-oji – darbo diena, pats rytmetys, ne kiekvienas galėjo atsitraukti nuo savo reikalų. Apie svarbiausias šalies problemas, partijos iniciatyvas su jiezniečiais kalbėjosi LSDP pirmininkas, Seimo narys Algirdas Butkevičius, į kelis rūpimus klausimus atsakė ir jį lydėjęs Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas bei Tarybos narys Alvydas Vaicekauskas.
Savo pasisakyme A. Butkevičius akcentavo energetikos, švietimo, sveikatos apsaugos sistemose kylančias problemas, galimus ir reikalingus jų sprendimo būdus. Ko gero, mūsų rajono gyventojams labai svarbi partijos lyderio išsakyta tvirta pozicija mokyklų likvidavimo klausimu. Jo manymu, savivaldybės turi kuo labiau stengtis išsaugoti pradines mokyklas kaimuose, į pustuščius jų pastatus sukelti vietovėse esančias kultūros įstaigas, skirti patalpas bendruomenėms ir jų veiklai. Diskusijų ši pozicija nesukėlė, tačiau meras V. Bujanauskas į A. Butkevičiaus žodžius įterpė repliką apie savivaldybės galimybes, o apie šiuo metu vykstančius pasitarimus dėl mokyklų pertvarkos plano nepasisakė.
Jiezniečiai noriai ir drąsiai diskutavo su svečiais apie neramų šalies gyvenimą, banko „Snoras“ griūtį, išreiškė nuomonę dėl Seimo darbo kokybės. Vyresniojo amžiaus žmonės domėjosi, ar nebūtų galima įsivežti iš Rusijos daug pigesnių vaistų, įteikė A. Butkevičiui raštu išdėstytus savo pasiūlymus šiuo ir kitais klausimais. Konkrečių atsakymų socialdemokratų lyderis daugeliu atvejų jiezniečiams pateikti negalėjo, tačiau sakė puikiai suprantantis ir žinantis jų rūpesčius. Deja, patarti, kaip trijų vaikų motinai išgyventi iš 500 litų, jis taip pat sakė negalintis, paprasčiausiai to net neįsivaizduojantis. Vis dėlto, A. Butkevičius pabrėžė, jog kartu su bendraminčiais sieksiantis, kad nuo šių metų liepos minimalus mėnesio atlyginimas būtų 1000 litų, tuo pačiu turėtų keistis ir neapmokestinamasis pajamų dydis. Be to, politikas žadėjo pasigilinti ir į kitą aktualiją – asbesto šalinimo programą, nes, pasak jiezniečių, jau atsiranda siūlančiųjų užpildyti paraiškas už tikrai įspūdingą mokestį.
Gaila, kad dėl laiko stokos savo pozicijos neišsakė socialdemokratų kandidatas į Seimą mūsų rajone A. Vaicekauskas, bet, reikia manyti, galimybių tam dar atsiras.

Taip pat skaitykite