Skirtingos dekoratyvinio tinko rūšys ir jų stipriosios savybės

Dekoratyvinis tinkas – apdailos darbams subalansuota statybinė medžiaga, kuri padeda suformuoti norimos spalvos ir tekstūros paviršių. Skirtingi dekoratyvinio tinko gaminiai gali būti pritaikyti tiek vidaus patalpoms, tiek lauko erdvėms. Trumpai aptarkime, kokia yra pagrindinė dekoratyvinio tinko paskirtis? Ir, kokios yra pagrindinės, dekoratyvinio tinko rūšys?

Dekoratyvinio tinko paskirtis

Kitaip nei kiti tinko gaminiai, dekoratyvinio tipo tinkas įprastai yra naudojamas galutiniame remonto darbų etape. Įprastai šis tinkas nėra naudojamas paviršių įtrūkimams ar nelygumams išlyginti. Dekoratyvinio tipo tinkas atlieka apdailos medžiagos paskirtį. Net ir aukštos kokybės dekoratyvinis tinkas yra laikomas viena ekonomiškiausių apdailos medžiagų, todėl šis gaminys pasirenkamas itin dažnai. Dekoratyvinio tipo tinkas turi ir kitų, kiekvienam vartotojui itin svarbių privalumų. Šis tinkas yra itin patvarus bei įvairiems pažeidimams atsparus gaminys. Dekoratyviniu tinku padengti paviršiai nereikalauja ypatingos priežiūros, taip pat ant jų rečiau kaupiasi dulkės bei kiti nešvarumai. Be to, dekoratyviniu tinku padengtiems paviršiams kosmetinio remonto reikia žymiai rečiau, nei tapetais ar kitomis apdailos medžiagomis padengtiems paviršiams.

Pagrindinės dekoratyvinio tinko rūšys

Dekoratyvinio tinko gamybos procese gali būti naudojamos skirtingos medžiagos, todėl jų asortimente galima rasti įvairių rūšių gaminius. Labiausiai paplitusios dekoratyvinio tinko rūšys yra:

·      Akrilinis tinkas. Akrilo sandara pagrįstas tinkas yra itin greitai džiūstanti ir labai patvari tinko rūšis. Šio tipo tinkas yra tolerantiškas drėgmei, todėl būtent šios rūšies tinkas dažnai naudojamas vonios kambaryje ar kitoje aplinkoje, kurioje drėgmės rodikliai yra nestandartiškai dideli. Vienintelis trūkumas, kuriuo pasižymi akrilinis tinkas – mažas atsparumas ugniai, todėl tokio tinko nerekomenduojama naudoti patalpose, kuriose dirbama su degiomis medžiagomis.

·      Mineralinis tinkas. Tokio tinko sandarą įprastai sudaro kalkės, molis, cementas ir akmens drožlės. Mineralinio tipo tinkas yra laikomas ekonomiškiausia, pigiausia dekoratyvinio tinko rūšimi. Įprastai tokio tipo tinkas yra parduodamas miltelių pavidalu, todėl pasirinkus tokį gaminį, jį reikia sumaišyti su vandeniu. Mineralinis tinkas, kaip ir akrilinis tinko variantas, yra atsparus drėgmei. Taip pat šis gaminys yra atsparus tiek itin žemai, tiek labai aukštai temperatūrai. Pagrindinis tokio tinko trūkumas – sąlyginai trumpa, maždaug 10 metų siekianti, eksploatavimo trukmė.

·      Silikoninis tinkas. Silikoninį tinką galima laikyti universaliausia, plačiausiai pritaikoma dekoratyvinio tinko rūšimi. Šis tinkas parduodamas jau pilnai paruoštas naudojimui. Taip pat silikoninio tinko asortimentas džiugina itin plačia spalvų palete. Su silikoniniu tinku sėkmingai galima dirbti ne tik specialistams, bet ir paprastiems žmonėms, kurie neturi panašaus darbo įgūdžių. Taip pat šio tipo tinkas pasižymi itin ilga eksploatavimo trukme, todėl jį galima laikyti ne tik labai funkcionalia ir estetiška, bet ir iš tikrųjų ilgaamže apdailos medžiaga.

·      Silikatinis tinkas. Silikatinis tinkas labiausiai tinka ne vidaus, o lauko darbams. Šios rūšies tinkas yra labai patvarus, atsparus vandeniui ir ugniai. Visgi, lyginant su kitos rūšies dekoratyvinio tinko gaminiais, silikatinis tinkas įprastai pasižymi kiek didesne kaina. Be to, silikatinis tinkas labai greitai kietėja, todėl su juo patogu dirbti tik patyrusiems specialistams, kurie tinkavimo darbus geba atlikti itin operatyviai.

Kiekviena dekoratyvinio tinko rūšis turi savitų privalumų ir trūkumų. Todėl renkantis tokią apdailos medžiagą, visada reikėtų pasitarti su dekoratyviniu tinku prekiaujančiais specialistais, kurie tikrai padės priimti teisingą sprendimą. Įvairių rūšių dekoratyvinis tinkas vidaus ir lauko darbams lengva ranka pasiekiamas Spalvų sala elektroninėje parduotuvėje. Čia kiekvieno pirkėjo lauka ne tik platus asortimentas, bet ir patrauklios kainos bei profesionalios konsultacijos.

Taip pat skaitykite