Šilumos klausimas vėl sukėlė diskusijas

DSC_0131

Vacys Staknys

Rugsėjo 29 d. vykęs Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdis parodė, kad į Tarybą patekę įvairių partijų atstovai dar neišmoko klausytis kolegų, taip pat sumaniai keičia savo pozicijas, priklausomai nuo situacijos.

Tai patvirtino klausimo dėl rajono savivaldybės nuosavybės teise priklausančio ilgalaikio turto nuomos svarstymas.

Posėdžiui buvo pateiktas sprendimo projektas dėl 8 savivaldybei priklausančių katilinių nuomos.

Tarybos nario Arūno Vaidogo pastebėjimas, kodėl išnuomojamos tik 8 katilinės, kai galima išnuomoti 18, tikrai neliko nepastebėtas ir sulaukė mero Alvydo Vaicekausko replikos, jog diskusijos sukeliamos, kerštaujant dėl šilumos ūkio perėmimo iš „Prienų energijos“ ir sumažintos centralizuotai teikiamos šilumos kainos.

Tarybos narė Loreta Jakinevičienė pabrėžė, jog meras be reikalo kaltina opoziciją sąmokslu, nes už sutarties su „Prienų energija“ nutraukimą balsavo visi Tarybos nariai. Tiesa, iškart ėmėsi  kaltinti merą ir jo aplinką, kad jie vėl ieško naujų šilumos gamintojų, lyg nepasitikėdami savivaldybės įmone, nors dar metų pradžioje kritikavo savivaldybės įmonės veiklą dėl didelių sąskaitų už pateiktą šilumos energiją.

Į diskusiją įsitraukęs Tarybos narys Algirdas Kederys paaiškino, jog priimti sprendimą reikia tam, kad būtų sudarytos sąlygos konkurencijai, o sėkmingai dirbančios bendrovės, kurios iki šiol eksploatavo katilines, galėtų gauti šilumos gamintojo licenzijas. O tai jie galės padaryti tik turėdami savo dispozicijoje turtą.

Visgi, posėdyje buvo išaiškinta, jog sutartys dėl šilumos tiekimo bus pasirašytos su įmonėmis, kurios pasiūlys mažesnę kainą.

Tarybos narys Algimantas Šidlauskas atkreipė dėmesį, jog dėl Jiezno katilinę valdančios bendrovės veiklos sulaukiama vis daugiau gyventojų skundų, todėl reikia pamąstyti apie sutarties nuomos nutraukimą.

Deja, aiškaus atsakymo į A. Šidlausko pastebėjimą nebuvo gauta.

Diskusijos pabaigoje paaiškėjo, jog tik keli Tarybos nariai nepalaikė sprendimo išnuomoti savivaldybei priklausančias katilines, kiti buvo už konkurenciją.

 

Rinkimai 2016. Už ką balsuosit?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Taip pat skaitykite