Šilavoto seniūnės ataskaitoje – nerimas dėl darbo vietų, piktybiškų gyventojų veiksmų ir prasto pašto darbo

Jonas Kavaliauskas

kvitrina.com

Kovo 6 d. Šilavoto seniūnijoje vykusiame ataskaitiniame susirinkime gyventojai išgirdo ne tik tvarkingai perskaitytą seniūnės Neringos Pikčilingienės ataskaitą, mero Alvydo Vaicekausko informaciją apie sėkmingą praeitų metų biudžeto ir suplanuotų darbų įvykdymą bei planus šiems metams, bet ir Tarybos narių, kelių savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų ir specialistų pasisakymus.

Šilavoto seniūnė ataskaitos metu akcentavo keletą problemų, kurios sunkiai išsprendžiamos ir sudaro daug nepatogumų seniūnijos gyventojams.

Pasak N. Pikčilingienės, jau nesuvokiami gyventojų, kurie atveža įvairias buitines atliekas ir išpila į prie kapinių esančius konteinerius, veiksmai. Anot seniūnės, visi mokame rinkliavą, todėl nesuprantama, kodėl reikia vežti atliekas prie kapinių konteinerių. Kita problema – keliai. Ypač daug žalos keliams pridaro ūkininkai ir įvairios įmonės, kurie vykdydami savo darbus, kelius paverčia nepravažiuojamais.

Tuos pačius nuogąstavimus išsakę gyventojai stebėjosi, jog savivaldybė nepasinaudojo situacija ir kartu su ESO nepaklojo į jau iškastas tranšėjas apšvietimo kabelių. Meras Alvydas Vaicekauskas pabandė paaiškinti, jog iki šiol ESO nederino su savivaldybe darbų grafikų, bet šiais metais šia galimybe bus pasinaudota.

Daugiausiai diskusijų iškilo dėl siaubingo pašto darbo. Gyventojai piktinosi, jog laikraščius ir pensijas gauna vakarais, o paslaugas suteikia vis kiti vietiniams gyventojams dažniausiai nepažįstami paštininkai. N. Pikčilingienė teigė, jog seniūnija priglaudžia paštininkus savo patalpose, nes jie tiesiog neturi kur sudėlioti laikraščių ir kitų prekių. Gyventojų teigimu, pašto pertvarka padaryta grubiai ir visiškai netarnauja žmonėms. Meras Alvydas Vaicekauskas pritarė žmonių nuomonėms ir patikino, jog savivaldybė nepritarė pašto pertvarkai. Tarybos narė Loreta Jakinevičienė pasiūlė merui organizuoti gyventojų apklausą, kurią savivaldybė jau turi patirties vykdyti, ir kartu su savivaldybių asociacija reikalauti iš Lietuvos pašto tinkamų ir kokybiškų paslaugų.

Jonas Mikučiauskas retoriškai klausė, kodėl prieš rinkimus politikai atvažiuoja ir teigia, jog jei bus išrinkti, tarnaus rajono gyventojams, o kai atsiranda valdžioje, apie tarnystę pamiršta. Deja, polemikos šį teiginį paneigti ar patvirtinti savo darbais nebuvo, užtat keletą kartu nuskambėjo teiginys, jog tai ne savivaldybės , o valstybės reikalas. Štai tau ir tarnystės pavyzdys.

Seniūnė savo ataskaitoje taip pat pažymėjo, jog seniūnijoje labai svarbi problema – darbo vietų trūkumas. Tiesa, Jiezno vaikų globos namų direktorė Jūratė Virginija Žukauskienė pranešė, jog šiais metais Klebiškyje bus įkurdinti 8 globos namų auklėtiniai ir bus steigiamos 6 darbo vietos, todėl kvietė visus norinčius teikti savo kandidatūras.

Taip pat buvo kreipimasis tapti vaikų laikinaisiais, nuolatiniais globėjais.

Ir dar. Susirinkimas prasidėjo labai prasmingu Šilavoto laisvalaikio salės kolektyvo pasirodymu, kuris pristatė Šilavoto parapijos įkūrėjo Antano Radušio darbus, tarp kurių buvo ir daugiau nei prieš 100 metų bažnyčios choro įdainuotos ir paties Jono Basanavičiaus į fonografo volelius įrašytas liaudiškos dainos, kurias kolektyvas ir atliko.

Tiesiog nepakartojama, ko nepasakysi apie valdžios tarnystę.

 

 

Taip pat skaitykite