Šilavoto bibliotekos viešnia – rašytoja Irena Buivydaitė

Vidmantas Venclovas

Kaimas gyvas, ir nereikia tikėti tais, kurie apie žmones, gyvenančius gamtos apsuptyje, kalba gan nepagarbiai. Mes visi nerimavome, kai Šilavote buvo uždaryta mokykla, bet ir tokiomis aplinkybėmis šis kaimas kaskart stebina bibliotekoje vykstančia veikla ir renginiais.
Bibliotekininkė Kristina Tamašauskienė į susitikimus kviečia įdomias asmenybes.
Štai ir šį kartą Kristina dalinosi mintimis su portalo skaitytojais apie susitikimą su skaitomiausia lietuvių kūrėja, 16 romanų autore, rašytoja Irena Buivydaite.

Kristina rašo, jog „ rašytoja prisipažino, kad jai rašymas nėra darbas, tai – malonumas“, o susitikimas su ja – „nuoširdus pašnekesys ir kūrybos šventė, kurioje atsiskleidžia vis kita, kaskart netikėta, rašytojos asmenybės ir kūrybos pusė“.
Pasak Kristinos, šįkart bibliotekoje susirinkę skaitytojai išgirdo pasakojimą, kaip šiaulietė atsidūrė Alytuje ir kas pastūmėjo pradėti rašyti, kaip gimsta knygos siužetas, kas įkvepia kurti. Dabar jau šešiolikos romanų autorė su bibliotekoje susirinkusiais literatūros gerbėjais kalbėjosi ir apie naujausią savo kartu su Jolita Herlyn parašytą knygą „Atgimusi melodija“.
Autorės žodžiais, rašyti knygą dviese – nauja patirtis joms abiem.
Irena Buivydaitė su skaitytojais mielai dalijosi šia patirtimi, pasakojo apie tai, kaip vyko procesas, ar sudėtinga buvo autoriams derintis tarpusavyje, rašant bendrą knygą.
Autorės teigimu, svarbiausia jos kūrybos tema – žmonių santykiai ir, žinoma, meilė, ne banali, vulgari, o gili, tyra ir nuoširdi meilė.
Kristinos įsitikinimu, I. Buivydaitės knygose narpliojami įvairūs santykiai: vyro ir moters, draugių, vaikų ir tėvų. Kiekvienas skaitydamas atranda tai, kas aktualu jam. Matyt, tai ir įtraukia. Paprastumas, nuoširdumas ir taiklumas – tai padeda užkariauti skaitytojų širdis. O šypsenos jų veiduose susitikimo metu leido suprasti, kad pokalbis buvo šiltas, jaukus ir malonus.
Kiekviena vietovė stipri tiek, kiek stipri bendruomenė. Štai, anot Kristinos, ir prie šio renginio organizavimo prisidėjo bendruomenės nariai. Už ką ji labai dėkinga.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą