Šilavote džiaugiamasi gautu traktoriumi, pikta dėl prastų kelių, bet valdžios nespaudžia

IMG_3706

Vacys Staknys

Gegužės 10 d. Šilavoto seniūnijos salėje vyko seniūnijos ataskaitinis susirinkimas visuomenei už 2022 metus, kuriame dalyvavo su savo naująja komanda meras Alvydas Vaicekauskas bei didelė grupė Tarybos narių-socialdemokratų. Tiesa, prieš susitikimą su visuomene meras su komanda lankėsi krašte, bendravo su žmonėmis, vėliau susitiko su seniūnaičiais. Šilavoto seniūnijos seniūnė Neringa Pikčilingienė prieš ataskaitos skaitymą pristatė „svečius“ – rajono vadovus ir Tarybos narius. Įdomūs „svečiai“.

N. Pikčilingienė konstatavo, jog seniūnijoje gyventojų skaičius sumažėjo, mirčių ir gimimų balansas taip pat ne naujagimių pusėje. Iš 94 km seniūnijos kelių išasfaltuoti tik 7,5 km. 2022 m. 1 km asfalto danga buvo paklota Jiestrakio kaime. 

Iš kitų teigiamų pokyčių buvo įvardintas faktas, jog 2022 m. padaugėjo norinčiųjų prekiauti ir sumažėjo apleistų sklypų. Seniūnė pasidžiaugė bendruomenių aktyvumu, o meras – gerai tvarkomomis sodybomis. N. Pikčilingienės manymu, seniūnijoje yra nemažai aktyvių žmonių ir pagalbą teikiančių ūkininkų. Visgi, pasak seniūnės, išlieka problema su keliais, ypač pavasarį.

1

Tiesa, ji pasidžiaugė, jog seniūnija gavo traktorių ir dabar bus lengviau tvarkytis. Deja, Šilavote gali nelikti ir pradinio ugdymo skyriaus, nes tėvai veža savo atžalas į kitas mokyklas. Meras Alvydas Vaicekauskas teigė, jog savivaldybė kol kas nesiruošia mokyklos pastato pardavinėti ir tikisi, jog jis bus reikalingas bendruomenių poreikiams. 

Savivaldybės vadovas pasidalino mintimis apie atliktus darbus ir kokie dar laukia. Pasak jo, Valstybė mažai lėšų skiria kelių tvarkymui, todėl savivaldybė praeitais metais papildomai iš savo biudžeto skyrė 1,2 mln. eurų. 

Gyventojai daug klausimų neturėjo, bet kelių būklės problema buvo iškelta. Buvo akcentuota, jog seniūnijoje labai mažai asfaltuotų kelių. A. Vaicekauskas nebuvo linkęs dalinti pažadų, bet patikino, jog ir šiais metais kelios gatvės bus išasfaltuotos. Jis taip pat pabrėžė, jog ankstyvą pavasarį tvarkyti žvyrkelius neefektyvu, nes lėšos tiesiog išmetamos į balą. 

Po nedidelio koncerto tolesnės diskusijos vyko prie puodelio arbatos.

Taip pat skaitykite