„Prienai“ suklupo savo žiūrovų akivaizdoje

Gegužės 6 d. „Prienų“ krepšininkai savo aikštelėje dramatiškoje kovoje pralaimėjo trečiąsias LKL mažojo finalo rungtynes (83:85) ir serijoje iki trijų pergalių pralaimi 1:2.

Pirmojo kėlinio pradžioje sėkmingiau sužaidė „Neptūno“ krepšininkai, kurie buvo įgiję net 10 taškų persvarą (6:16), bet „Prienai“ sugebėjo perimti iniciatyvą ir ypač Gintaro Kadžiulio pastangomis sumažino skirtumą iki dviejų taškų (14:16), o kėlinio pabaigoje netgi persvėrė rezultatą savo naudai (26:25). Pirmąjį kėlinį „Prienai“ laimėjo rezultatu 29:28.

Antrame kėlinyje aikštelės šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą, bet nė vienai komandai taip ir nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Vis tik „Prienai“ po dviejų kėlinių išlaikė trijų taškų persvarą (49:46).

Prieniškių gretose daugiausiai taškų per pirmąją rungtynių pusę pelnė Gintaras Kadžiulis (12), Artūras Valeika (12) ir Gediminas Orelik (10). „Neptūnui“ net 20 taškų pelnė Deividas Gailius. „Prienų“ gretose savo žaidimo per pirmuosius du kėlinius taip ir nesurado Artūras Milaknis.

Trečiame kėlinyje „Prienų“ komandai nepavyko atitrūkti nuo varžovų. Ir nors kėliniui įpusėjus vis dar pirmavo aikštelės šeimininkai, po trijų kėlinių 6 taškų persvarą turėjo svečiai (62:68).

Visą ketvirtąjį kėlinį pirmavo „Neptūno“ krepšininkai. Ir tik kėlinio pabaigoje „Prienų“ komanda, pakilusi į lemiamą spurtą, sumažino skirtumą iki dviejų taškų (83:85). Deja, paskutinė aikštelės šeimininkų ataka nebuvo sėkminga ir pergalę šventė „Neptūno“ komanda.

„Prienams“ 26 taškus pelnė Gediminas Orelik, 14 – Artūras Valeika, po 12 – Gintaras Kadžiulis ir Artūras Milaknis, 10 – Siim Sanders Vene, 6 – Arnas Labuckas.

„Neptūnui“ net 31 tašką pelnė Deividas Gailius.

Po rungtynių „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis pasakė, jog ruošiantis šiam mačui buvo padarytos kai kurios išvados. Vis tik pergalė pasiekta labai sunkiai ir buvo momentas, kai džiaugtis sėkme galėjo kita komanda.

Pasak K. Maskvyčio, eilinį kartą ketvirtame kėlinyje buvo iššvaistytas 12 taškų pranašumas, o prieniškiai neatleidžia tokio atsipalaidavimo.

„Stengėmės išnaudoti savo ilgo suolelio pranašumą, nes „Prienai“ su atsarginiu suoleliu turi problemų. Bet tai ne mūsų problemos, mes turime savų. Bandysime serijos likimą išspręsti Klaipėdoje, kad negrįžti į Prienus“, – pabrėžė K. Maksvytis.

„Prienų“ strategas Virginijus Šeškus apgailestavo, jog rungtynės pralaimėtos dėl klaidų ir banguoto lyderių žaidimo. „Vis tik nuovargis atlieka savo juodą darbą, bet vėl pavyko susikaupti ir, likus dviem minutėm iki rungtynių pabaigos, atsidarė antras kvėpavimas. Pralaimėjome, esu nusivylęs, bet tai ne serijos pabaiga. Vyksime į Klaipėdą laimėti rungtynes ir grįžti į Prienus“, –  su viltimi akyse konstatavo V. Šeškus.

Mažojo finalo serija persikelia į Klaipėdą.