Šešioliktas almanachas „Prienų krašto vyturiai” – takelis didžiojo kelio link

IMGP0986

Vilija Čiapaitė

Daugelis mažųjų dažnai kalba eilėmis, puikiai rašo esė, apysakas, rašinėlius. Kas jau kas, bet tėveliai, seneliai, mokytojai tai labai vertina. Juk, kaip sakoma, tai Dievo dovana! Eiliuotos mintys, rašiniai sugula popieriaus lape, o kiekvienas užrašytas žodis, eilutė, sakinys atskleidžia jaunųjų kūrėjų vidinį pasaulį, emocijas, pojūčius. Be to, rašantys vaikai tobulina lietuvių kalbos įgūdžius, kurie ypač svarbūs ateičiai.

IMGP0878

Ir štai, gruodžio 1 dieną buvo pristatytas šešioliktas Prienų rajono mokinių kūrybos almanachas „Prienų krašto vyturiai”. Gražiai apipavidalinta rajono mokinių iliustracijomis, jų kūrybinių minčių bei eilėraščių vingrybėmis, dar kvepianti knygelė pateko į rankas ir man. Ji, kaip ir dera rimtam leidiniui, suskirstyta į skyrius: „Mano Lietuva”, „Kur takelis veda”, „Mano laikas – mano pasaulis”, „Kuriu pasaką” ir „Tikrai yra kalba”.

Kiekviename skyriuje gali atrasti jaunųjų mokinių rašytine kalba išreikštus potyrius, jausmus, gamtos ir jos būtybių gyvenimo peripetijas, metų laikų išdaigas, gyvenimiškas, vaiko akimis matomas istorijas, kelionės įspūdžius. Tai nuostabios kūrybinės akimirkos, kuomet skaitydamas pasijunti vaiku ir dar kartą pamatai supantį pasaulį naiviai vaikiškomis akimis.

IMGP0837

Į almanacho pristatymą atvykusieji Prienų r. savivaldybės vicemeras Algis Marcinkevičius, mero patarėja Jūratė Zailskienė pasidžiaugė talentingais jaunaisiais kūrėjais, o konkurso „Prienų krašto vyturiai” komisijos pirmininkė, Prienų r. Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Renata Pavlavičienė padėkojo jauniesiems rašytojams už kūrybą, kuri gražiai sugulė knygelės puslapiuose.

IMGP0980

Tačiau didžiausia padėka – Prienų J. Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorei Daivai Čepeliauskienei ir jos suburtai komandai, kuri nenuleido rankų ir net sunkiausiomis akimirkomis atrado lėšų, kad rašytas žodis taptų ne elektronine, o tikrų tikriausia knygele. Juk popierinės knygelės vertė yra milžiniškas turtas ne tik vaikams, kurių kūryba sugula puslapiuose, bet ir turi išliekamąją vertę visam gyvenimui. Kaip minėjo direktorė D. Čepeliauskienė, Prienų J. Marcinkevičiaus viešoji biblioteka vienintelė Lietuvoje leidžia tokio pobūdžio almanachą ir džiaugiasi, jog jis turi savo vertę.

Po knygelės pristatymo vyko dainų autorių ir atlikėjų Gyčio Ambrazevičiaus ir  Andriaus Zalieska-Zalo koncertas. Vaikams tai buvo dar vienas iššūkis, nes vaikinai dainavo savo kūrybos dainas, pritardami gitara ir armonikėle. Ne paslaptis, tai daugelio jaunųjų kūrėjų slapta svajonė! Tad tik reikia tikėtis, kad ir mūsų kraštą garsins ne tik poetai bei rašytojai, bet ir savo kūrybos dainas dainuojantys atlikėjai.

IMGP0837

P.S.

XVI almanacho „Prienų krašto vyturiai“ viršelį iliustravo buvęs Aušros Deltuvienės auklėtinis, daugelio konkursų laureatas, prieniškis Arijus Jurevičius. Vaikinas meno mokslus kremta Vilniaus akademijoje ir tai šauni dovana mūsų krašto mažiesiems vyturėliams.

Taip pat skaitykite