Senovės Egipto simboliai šiuolaikinėje juvelyrikoje

Juvelyrai, kartu su archeologais, senovės Egipte nuolat atlieka įvairius kasinėjimus, kurių metu atranda daugybę didelių karatų ir įdomios tekstūros brangakmenių, papuošalų. Anuomet, apsaugai nuo piktųjų dvasių ar blogos akies nužiūrėjimo, dėvimos mitologinės figūros bei amuletai šiais laikais perkeliami į modernius papuošalus.

Kleopatros įvaizdis

Juvelyrai papuošalams įkvepia naujos gyvybės ir spalvų, todėl senovės skarabėjus ar gyvatė, kurie buvo populiariausi Egipto motyvai, tampa ir šiuolainių moterų papuošalais. Spiraliniai lankeliai, auskarai, plačios apyrankės ir apykaklės primena praeitį, tačiau yra aktualios ir šiandienos moteriai, kuri trokšta unikalių formų, suteikiančių šiuolaikišką Kleopatros brangakmenių vaizdą.

Skarabėjai

Šventieji skarabėjai yra senovės Egipto simboliai. Jie buvo dėvimi kaip apsauginiai talismanai. Manoma, kad jie yra vieni iš galingiausių iš visų amuletų, simbolizuojančių apsaugą, transformaciją ir atgimimą. Šiandienos juvelyrai interpretuoja skarabėjaus atvaizdą išraižydami jį ant aukso ir net brangakmenių.

Gyvatės

Ankstyvojoje istorijoje gyvatės reiškė tiek gėrį, tiek blogį. Tačiau senovės Egipto laikais, gyvatės buvo faraonų apsauga. Uroboras (senovės Egipto mitinė gyvatė) ant senovės papuošalų buvo vaizduojamas ryjantis savo uodegą. Visą tai reiškė gyvenimo ciklą: gimimą, mirtį ir atgimimą.

Kadangi gyvatės  nusimeta savo odą, jos buvo ir atgimimo simbolis. Taigi, šiandien juvelyrai gyvatės arba Uroboro simbolį neretai naudoja juvelyriniuose dirbiniuose. Ypač populiarios gyvatės formos apyrankės. Įvairių dirbinių galite pasidairyti čia – juvelyriniai dirbiniai Indivi.lt.

Be to, gyvatės laikomos ir energijos simboliu, todėl senovės valdovai neretai puošdavosi jų atvaizdais, jog ne tik pasisemtų energijos, bet ir kitiems pademonstruotų energijos antplūdį.

Dievų svarba

Senovės Egipte buvo remiamasi mitologinėmis figūromis, kurios turėjo sąsajas su gamta ar įvairiomis stichijomis. Neretai buvo vaizduojami: saulė, oras, gyvenimas ir mirtis, gėris ir blogis, vaisingumas, derlius. Šiuolaikiniai dizaineriai savo interpretacijas kuria remdamiesi kiekvieno dievo ir deivės svarba istorijoje.

Taip pat skaitykite