Seniūnijos veikla mažai kam rūpi?

Tik optimistiškai nusiteikęs žmogus galėjo pasakyti, kad kovo 7-ąją pasiklausyti seniūno Gintauto Kaminsko ataskaitos už 2011-uosius metus susirinko puspilnė kultūros centro salė. Jei ne gausus svečių iš rajono savivaldybės būrys, salė tikriausiai būtų buvusi apytuštė. Kam sukliudė abejingumas, o kitiems – tolimas kelias iki Stakliškių, tačiau pernai metų pavyzdys rodo, kad net ir atvykusio į gyvenvietes seniūno ataskaitos išgirsti sueidavo labai mažai žmonių. Nežinia, pasak Tarybos nario Kęstučio Palionio, ar klausti žmonės nedrįsta, ar problemų nėra, tačiau iš tiesų nei vienas iš stakliškiečių nieko nepaklausė nei ataskaitą pristačiusio seniūno,  nei rajono valdžios atstovų, nei Tarybos narių.

Nuveikta daug darbų

Po smagios etnografinio ansamblio, vadovaujamo Vidos Beliukevičienės, pasirodymo, susirinkusieji turėjo progą išgirsti apie Stakliškių seniūnijos administracijos nuveiktus darbus per praėjusius metus. Jai skirtas funkcijas seniūnija įgyvendino, bendradarbiaudama su krašte esančiomis kultūros, švietimo, medicinos įstaigomis, padedama seniūnaičių, remiama įmonių, verslininkų ir ūkininkų. Daugiausiai gyventojų nusiskundimų gauta dėl medieną vežančių miškovežių padarytos žalos pasėliams, keliams, spręsti ginčai tarp kaimynų. Viena iš pernykščių naujovių – asbesto turinčių gaminių registracija, pasak seniūno, vyko gana vangiai, surinkta tik šiek tiek daugiau nei 300 ataskaitų.

Kadangi, kaip visada, finansavimo pertekliumi nebuvo galima džiaugtis, keliams skirtos lėšos buvo naudojamos tik kelių priežiūrai, naujai asfaltuotų nebuvo, pinigai buvo taupiai skirstomi ir kitoms reikmėms.  Tačiau, panaudojant ES struktūrinių fondų paramą, Stakliškių miestelyje prie vaikų darželio sutvarkyta rekreacinė zona, išvalytas tvenkinys. Ši vieta ilgainiui gali tapti stakliškiečių poilsio, kultūrinių renginių organizavimo centru.

Seniūnija gali pagrįstai didžiuotis sumažėjusi išvežamų atliekų kiekiu, nes prie visų 20 veikiančių kapinių buvo sudarytos sąlygos atliekų rūšiavimui: iškastos duobės ar pastatytos dėžės žaliosioms atliekoms, konteineriuose esančios atliekos išvežamos tik pagal seniūno užsakymą. Be to, sumažintas ir bendrojo naudojimo konteinerių kiekis šalia kapinių ir prie kelio Prienai – Vilnius, nes kai kuriose vietose jau buvo atsiradę savavališki sąvartynai.

Šalia džiaugsmų ir bėdos

Socialinę seniūnijos būklę atspindi didelis probleminių šeimų, socialinių pašalpų gavėjų skaičius, tam daug dėmesio skiria seniūnijos socialinė darbuotoja, socialinių paslaugų centro darbuotojos, labai padeda 15 m. seniūnijoje dirbantis tyrėjas Dainius Šimanskas. Seniūnas sakė galintis pasidžiaugti, jog šio nepriekaištingo pareigūno atkaklaus darbo ir prevencinės veiklos dėka kriminogeninė padėtis Stakliškių seniūnijoje išlieka stabili. Sprendžiant socialines problemas, seniūnijos partneriai ir pagalbininkai taip pat yra PSPC, vidurinės mokyklos darbuotojai. Į bendrą seniūnijos gyvenimą sėkmingai įsijungė Stakliškių, Vyšniūnų, Užuguosčio ir Pieštuvėnų kaimų bendruomenės, gyventojų susibūrimo vietomis, poilsio centrais tampa bibliotekos, savo pasiekimais seniūniją garsina sportininkai.

Šalia nuveiktų darbų ir pasiekimų yra ir nerimą keliančių rūpesčių, vienas jų – seniūnijos kelius sugadinę miškovežiai, gretimų seniūnijų stambieji ūkininkai. Nemaža problema yra gyvenviečių apšvietimas, kuris dėl lėšų trūkumo neįrengiamas Lielionių, Pikelionių ir kitose gyvenvietėse. Neišsprendžiama bėda yra ir privažiavimas prie Pikelionių kaimo kapinių bei Stakliškių kapinių plėtra.

Yra kuo didžiuotis ir džiaugtis

Seniūnijos gyventojai, nerimaujantys dėl vietovės atokumo nuo rajono centro ir didesnių miestų, vis dėlto gali džiaugtis tuo, kad kriminogeninė situacija krašte yra gana patenkinama, pasak Prevencinio poskyrio viršininko Kęstučio Lodos, nusikalstamumo lygis siekia rajono vidurkį, taigi, yra seniūnijų, kur padėtis daug prastesnė. Didžiuotis ir džiaugtis stakliškiečiai, pasak administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus, turėtų sportiniais savo krašto žmonių pasiekimais, pelniusiais seniūnijai sportiškiausios titulą. Tačiau didžiulis išbandymas stakliškiečiams buvo jų kraštą nusiaubęs škvalas, iki šiol jaučiami jo padariniai. Socialinė seniūnijos padėtis – taip pat opi problema, kuriai spręsti turėtų būti pasitelktos bendruomenės, aktyvūs seniūnijos žmonės, seniūnaičiai. Pastariesiems, neseniai tapusiems savo gyvenamųjų vietų žmonių patikėtiniais, administracijos direktorius įteikė pažymėjimus, linkėdamas aktyviai ir prasmingai dirbti gimtojo krašto gerovei.

Geros žinios

Ramią ir abejingą susirinkimo atmosferą savo karštu pasisakymu išsklaidė Tarybos narys Vytautas Kamblevičius, pagrįstai pasipiktinęs itin menku stakliškiečiu pulkeliu, tyliai klausančiu kalbėtojų. V. Kamblevičius ragino seniūną labiau stengtis dėl savo krašto žmonių gyvenimo kokybės, atkakliau siekti didesnio finansavimo kelių tvarkymui, nes, anot jo, padėtis Stakliškių krašte iš tiesų pasibaisėtina. Priekaištavo seniūnui ir dėl vaikų, vežamų į Butrimonių mokyklą iš Vyšniūnų gyvenvietės. Tarybos nario teigimu, seniūnas, kovodamas dėl žmonių gerovės, turėtų netgi nepaisyti jį varžančių įstatymų, kaip ir pats esą dažniausiai darantis. Smagią susirinkimo atmosferą teigiamomis emocijomis papildė ir Tarybos narys Algirdas Kederys, pareikalavęs imtis priemonių, kad asfalto danga būtų padengti keliai į Kalvius ir Butrimonis, bei mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, pranešusi, kad Stakliškių ugniagesių komanda šiemet tikrai nebus naikinama. Viltingai nuteikė ir A. Marcinkevičiaus pažadas keisti situaciją dėl medicinos paslaugų  stokos, nors kaip tai galėtų būti padaryta, nepatikslino. Stakliškių bendruomenės pirmininkė Rasa Noreikienė taip pat turėjo džiugią žinią kraštiečiams – netrukus turėtų prasidėti mokyklos stadiono rekonstrukcija, lėšos kuriai yra skirtos iš Prienų rajono savivaldybės VVG „Vietos plėtros 2009 – 2014 m. strategijos“ įgyvendinimui tekusio finansavimo.

Iš tiesų gaila, kad nei seniūno ataskaitos, nei svečių atvežtų naujienų neišgirdo daugelis seniūnijos gyventojų, bet, reikia tikėtis, kad apie tai jie sužinos iš naujai išrinktų seniūnaičių, kurios galėtų aktyviau įsijungti į krašto problemų sprendimą.

Taip pat skaitykite

8 komentarai

 1. Jurga

  Žmogau, užmiršai ,kad seniūnas paskirtas,o ne išrinktas.Kad juo būtų ir soc.demu tapo.KIEK PARTIJŲ PAKEITĖ DĖL LOVIO.

 2. Klausimelis Jurgai

  jusu komentare yra tiesos, taciau nesuprantamas vienas dalykas: seniunas ne is pavyzdinguju, bet per savivaldos rinkimus Stakliskese jis lyderis. Ka tai reiskia? Tai kodel uz ji balsuojat, jei jau toks blogas? Juolab, kad jis net tarybos nariu ir neketina buti, tik renka balsus savo partijai. Idomus jus zmones, keikiat, bet vistiek uz tuos pacius balsuojat, kaip tarybiniais laikais…tik tada pasirinkimas buvo is vienos partijos, bet kaip pripratot uz ta viena balsuot, tai taip ir balsuojat iki siol…

 3. nemunas

  daug visokiu darbu p.Kamblevicius yra prizadejes ,tai tegul dar pervaziuoja per seniunijas ir padaro savo ataskaita ,o jei zmones nesirenka ,vadinasi nusivyle savo valdzia,o seniunijos gyventojus suvezti su mokykliniu autobusiuku gal ir galima ,tik is kokios kisenes mokesime uz tas keliones

 4. Jurga

  NEINA ŽMONĖS/ KO EITI,JUK NIEKS NEPASIKEIS.PARTIJA LAIKYS. KAS KAD BRUDAS,KASDIEN GIRTAS, MIESTELIS SKENDI ŠIUKŠLĖŠE,UŽTAT SENIŪNO DVARAS ŽĖRI.VIEŠININKAI DVARĄ UŽ BUTELĮ SUTVARKO.

  AR KAM SVARBU. KOKS ŽMOGUS,SVARBU KAS JO UŽTARĖJAI. TOKIOS KORUPCIJOS. KAIP PRIENŲSAV. NERASI. ŽINOM. KAD NIEKO NEPAKEISI,DEJA…