Šeimos diena Skriaudžių mokykloje: pilnutėlė aktų salė, broliai Lavrinovičiai ir tylūs darbai


Vidmantas Venclovas

Gegužės 17-oji – Vaiko diena. Simboliška, jog būtent tądien Skriaudžių pagrindinės mokyklos bendruomenė nutarė surengti Šeimos dieną, o kartu prisidėti prie onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gerovės, bendradarbiaujant su R. Kaukėno paramos fondu. Į Skriaudžius atvyko fondo ambasadoriai broliai Lavrinovičiai. Per paramos akciją buvo surinkta 1003,70 eurų. Koncertavo mokyklos mokiniai ir jų tėvai. Taip trumpai galima būtų apibendrinti įvykusį renginį.

Bet mane šis šeimų sambūris tiesiog sužavėjo ir parodė, jog nesvarbu, kur gyveni, o svarbu, kas esi ir ką darai. Skriaudžių pagrindinės mokyklos bendruomenė parodo, jog kaimo mokykla gali būti progresyvi ir novatoriška. O joje mokytis kasmet nori vis daugiau vaikų. Dėmesys kiekvienam vaikui  jau tapo tikru mokyklos išskirtiniu ženklu, o koncertas parodė, kiek gabių vaikučių ją lanko.

Scenoje praktiškai pabuvojo visa mokykla, ir tai užburia. Mokykla net turi savo pučiamųjų orkestrą, kuris kartu su Kazlų Rūdos kultūros centro pučiamųjų orkestru „Atžalynas” kūrė nepakartojamą nuotaiką (abiejų orkestrų vadovas Rimantas Gelgota). Scenoje vienas kolektyvas keitė kitą, laikas bėgo, bet susirinkę į renginį žmonės net nesiruošė skirstytis.

Vaikai su džiaugsmu pasitiko legendinius krepšininkus brolius Darjušą ir Kšyštofą Lavrinovičius, kurie tikrai išsiskyrė savo ūgiu. Bet renginyje buvo dar aukštesnis veikėjas. Tai meškiukas AFIS, kuris kartu su krepšininkais sulaukdavo daugiausiai dėmesio. Smagu ir tai, jog į mokyklą grįžta jos mokiniai ir ugdo naująją kartą – skriaudžiškių ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Laikas greitai prabėgo, baigėsi talentingų mokyklos mokinių koncertas, bet šurmulys nesibaigė. Prie Skriaudžių pagrindinės mokyklos stendo vyko fotosesijos su broliais Lavrinovičiais ir meškiuku AFIU.

Taip pat skaitykite