Seimo narės Rimantė Šalaševičiūtė ir Orinta Leiputė liepos 3 dieną, Seimo konferencijų salėje, organizuoja diskusiją, kurios tikslas – aptarti savivaldybių ugdymo įstaigų bendrabučių poreikio bei jų personalo išlaikymo, moksleivių maitinimo ir kitas problemas. Bus diskutuojama ir dėl Socialinių reikalų ir darbo ministerijos galimybių prisidėti, sprendžiant šias problemas. Taip pat bus apsvarstytos galimybės bendrabučiuose gyvenantiems moksleiviams skirti daugiau lėšų pagal Moksleivių krepšelių metodiką. Diskusijos dalyviai ieškos atsakymo, ar mokyklų bendrabučiai gali padėti išsaugoti tėvams vaikus, o vaikams – tėvus.
Lietuvoje yra 106 ugdymo įstaigos, turinčios bendrabučius. Iš jų 31 gimnazija, 21 vidurinė mokykla, 1 pradinė mokykla ir 53 pagrindinės mokyklos. Bendrabučiuose gyvena 3609 moksleiviai. Bendrabučių steigėjos yra savivaldybės. Pastaruoju metu dalies savivaldybių tarybos pradėjo svarstyti galimybę likviduoti bendrabučius, nes joms per sunku juos išlaikyti. Vaikai bendrabučiuose dažniausiai gyvena dėl šių priežasčių: tėvai ar savivaldybės neturi galimybių atokiau gyvenančius moksleivius pavėžėti į mokyklą arba autobusų grafikas nesutampa su moksleivio interesais, pavyzdžiui, po pamokų lankyti neformaliojo ugdymo užsiėmimus. Bendrabučiuose taip pat gyvena vaikai iš socialinės rizikos šeimų, kuriems reikia valstybės pagalbos, o taip pat – vaikai, kurių tėvai išvykę į užsienį.
Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas atskleidė daug įvairių problemų: apie dvidešimt procentų vaikų bendrabučiuose apgyvendinama dėl didesnių galimybių vaikams tinkamai socializuotis, gauti ne tik kokybiškas ugdymo paslaugas, bet ir turėti normalias gyvenimo sąlygas, kokybišką maitinimą. Dalyje bendrabučių šiuo metu dėl lėšų stygiaus sumažintas darbuotojų skaičius, seniai remontuotos patalpos, gausu kitų problemų.
Asmuo kontaktams:
Daiva Norkienė,
Seimo LSDP frakcijos atstovė ryšiams su visuomene
Tel. 8 67453225
El.p. Daiva.Norkiene@lrs.lt