„Šefo ant ratų“ viešnagė Stakliškių gimnazijoje

Šie mokslo metai paskelbti mokyklų bendruomenių metais. Mokyklos bendruomenė – ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir jų tėvai, ir dar tie, kurie neabejingi viskam, kas vyksta mokykloje. Nuo bendradarbiavimo tarp visų grandžių priklauso mokyklos siekių įgyvendinimas, bendradarbiavimas įtakoja ir mokinių asmeninių pasiekimų sėkmę. Mūsų gimnazija ieško naujų, šiltesnių ir įdomesnių bendradarbiavimo formų su mokinių tėveliais, galimybių tartis ir susitarti visiems svarbiais klausimais. Jaučiam augantį tėvelių dėmesį gimnazijai, džiaugiamės dažnėjančiais jų vizitais į mokyklą. Pastebime daugelio tėvelių palaikymą mūsų darbams. Džiugu, kad į mokyklą jau ateina ne tik tuomet, kai yra kviečiami į tėvų susirinkimą. Žymiai smagiau būti visiems kartu, kai vyksta įvairios veiklos. Ir ne tik stebėti procesą, bet jame dalyvauti kartu su vaikais.

Ruošiantis didžiosioms metų šventėms, šventoms Kalėdoms, nutarėme susirinkti ir pabūti drauge. Praeitą penktadienį po pamokų į gimnaziją atvyko „Šefas ant ratų“, kuris mus pažadėjo išmokinti paruošti kalėdines dovanėles. Juk savo rankomis pagaminta dovana – pati brangiausia. Svečiuose turėjome net keturis jaunuosius „šefukus“, kurie mums atvežė ne tik dovaną nuo Beatos Nicholson, jos knygą su asmeniniu palinkėjimu, bet ir penkis naujus receptus, kuriuos praktiškai išbandėme pasigamindami saldžiąsias ir pikantiškas dovanas savo artimiesiems. Mokiniai su tėveliais ir mokytojais palinko bendram darbui prie virtuvinių stalų. Labai smagu, kad kulinarinėje ir konditerinėje laboratorijoje dalyvavo ir vienas tėvelis bei keletas gimnazijos berniukų. Valgykla dūzgė kaip tikras bičių avilys. Visi pasigamino jiems patinkantį saldumyną, o keletas spėjo padalyvauti net kelių komandų darbe, todėl išsinešė kelių rūšių savo darbo gaminius. Valanda prabėgo nepastebimai, buvo daug džiaugsmo gėrintis gautu rezultatu ir būnant drauge. Stebino mažųjų rankutėmis pagaminti Seniai Besmegeniai sniege, keleto rūšių triufeliai, džemai ir pikantiškų padažų, skirtų šventiniam stalui, skoniai ir pateikimas.

Manome, kad bendruomeniškumas – tai vertybė, nepaprastai svarbi mokiniams. Jiems gera žinoti, kad tėveliai jais rūpinasi, mato juos visur ir visada. O mokyklai – tai neįkainojama pagalba, ieškant kelio į kiekvieno širdį, ieškant būdų, kaip padėti kiekvienam savo vaikui. Tėveliai skirstėsi su džiugia nuotaika, smagiai ir naudingai pasibuvę mokykloje.

Dėkojome Ievai Valavičiūtei, Vilniaus universiteto studentei ir Beatos Nicholson mokinei, kuri padėjo mums suorganizuoti šį nuostabų renginį. Tikimės, kad tai tik naujos draugystės pradžia. Šiandien gimusias idėjas gimnazijos bendruomenė planuoja įgyvendinti ateityje.

 Stakliškių gimnazijos informacija

Taip pat skaitykite