SEB bankas apdovanojo geriausius šalies abiturientus, tarp jų ir du abiturientus iš Prienų

Pranešimas spaudai
2012 m. liepos 26 d., Vilnius

SEB bankas jau septintus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus SEB bankas įteikė 57-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanoti ir abiturientai iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos – Jonas Ražanskas ir Rytis Tarasevičius.
„Esate tie ypatingi 57, kurie išsiskyrė iš daugiau nei 40 tūkstančių abiturientų, pasiekdami tokių gerų rezultatų. Tik per savo atkaklumą, žinias, užsispyrimą tą tikslą pasiekėte. Jums atėjo laikas įrodyti, ko jūs su savo žiniomis, ambicijomis, maksimalizmu, esate verti universitetuose, įkurdami savo verslus, žengdami į darbo rinką“, – sveikindamas geriausius abiturientus sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.
Geriausiems Lietuvos abiturientams šiemet įteikti SEB banko investicinių fondų dovanų čekiai ir dovanų kuponai, tapus studentais leidžiantys nemokamai gauti tarptautinį studento pažymėjimą ir mokėjimo kortelę kartu – SEB ISIC MASTERCARD.
Padedant Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC), SEB bankas kasmet atrenka ir apdovanojimus įteikia mokiniams, laikiusiems ne mažiau kaip keturis valstybinius brandos egzaminus ir surinkusius aukščiausius jų įvertinimo balus. Tuo atveju, jeigu abiturientas laikė daugiau egzaminų, sumuojami keturi geriausi pasiekti rezultatai.
NEC duomenimis, šiemet egzaminus laikė beveik 45 tūkst. moksleivių. Maksimalų balų skaičių – 400 balų iš 4-ių egzaminų – šiemet surinko 4 moksleiviai. Daugiausia SEB banko apdovanotų geriausius rezultatus šiemet pasiekusių abiturientų yra iš Vilniaus (19) bei Kauno (11), taip pat Panevėžio (4), Šiaulių (2), po 1 abiturientą – iš Biržų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių,  Klaipėdos, Kupiškio, Plungės, Rietavo, Rokiškio, Šakių, Šalčininkų, Vilkaviškio ir Visagino.
Iš mokyklų geriausiais balais egzaminus išlaikiusių moksleivių skaičium labiausiai išsiskyrė Kauno KTU gimnazijos abiturientai, kurių SEB bankas apdovanojo net 9. SEB bankas taip pat 9 apdovanojimus įteikė ir Vilniaus licėjaus abiturientams.
SEB bankas vykdė ir savo apdovanotų geriausių abiturientų apklausą, kurios rezultatai parodė džiuginančią tendenciją – šiemet net du trečdaliai (72 proc.) pažangiausių Lietuvos abiturientų – daugiausia, palyginus kelių pastarųjų metų statistiką (pernai buvo 63 proc.) – sakosi tolesnes studijas ketinantys tęsti Lietuvoje, daugiausia – net dvidešimt – ketina rinktis mediko profesiją, taip pat populiarios yra ekonomikos, vadybos, politologijos specialybės.
Populiariausia mokymosi įstaiga tarp Lietuvoje studijuosiančių abiturientų – Vilniaus universitetas, kuriame studijas tęs daugiau nei pusė apklaustųjų. Kiti toliau mokysis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), Kauno technologijos universitete (KTU) ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.
Absoliuti dauguma (80 proc.) į užsienį studijuoti vykstančių studentų nurodo studijas tęsiantys Jungtinėje Karalystėje. Tarp Anglijoje studijuoti nusprendusių abiturientų populiariausi yra Kembridžo, Voriko, Glazgo, Notingemo, Ekseterio, Londono bei Londono „Queen Mary“ universitetai.
Škotijos universitetai, taip pat populiari kryptis studijuoti, dažniausiai pasirenkami universitetai – Aberdyno ir Edinburgo Neipiro. Kai kurie geriausi šių metų abiturientai nurodo vyksiantys ir į Tilburgo universitetą Nyderlanduose, Varšuvos universitetą Lenkijoje bei Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje, Latvijoje.

Taip pat skaitykite