Savivaldybės meras pagerbė šimtametę

Jubiliatė  pasveikinti atvyko meras Alvyddas Vaicekauskas, Išlaužo seniūnijos socialinės darbuotoja Sandra Barkauskienė, sūnėnas Gediminas, jo žmona Stasė, vaikaitė Erika.

Jubiliatę pasveikinti atvyko meras Alvydas Vaicekauskas, Išlaužo seniūnijos socialinė darbuotoja Sandra Barkauskienė, sūnėnas Gediminas, jo žmona Stasė, vaikaitė Erika.

Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas sausio 2 d. aplankė Išlaužo seniūnijos Rutkiškių kaime gyvenančią Mariją Visockienę ir pasveikino garbaus 100 metų jubiliejaus proga. Senolei, sulaukusiai šimtmečio beveik Naujųjų išvakarėse, gruodžio 30 dieną, meras linkėjo stiprios sveikatos, šviesių dienų ir šiltų prisiminimų, kad artimųjų dėmesys teiktų džiaugsmą ir ramybę.

Orios laikysenos, šviesaus ir šilto žvilgsnio Marija Visockienė nė iš tolo neprimena šimtametės. Vaikšto dar be lazdelės, kadangi šioji, juokauja, tik trukdo. Senolė gyvena kartu su sesers sūnaus Gedimino ir Stasės Stanevičių šeima, kurie atsikraustė prieš 20 metų, kai mirė Marijos vienmetis vyras Juozas. Išvažiuoti iš savo namų gyventi į Prienus, kur gyvena sūnus (antrasis sūnus jau miręs), ji niekada nenorėjo, todėl į tetos namus atvyko gyventi sūnėnas.

M. Visockienė visą gyvenimą iki pensijos dirbo kolūkyje, laukininkystėje. Gal dėl to, kad vargas ir fizinis darbas užgrūdino, o gal dėl to, kad, kaip pati sako, gimė stipri, pirma iš aštuonių vaikų, todėl teko padėti mamai užauginti jau amžinybėn iškeliavusius keturias seseris bei tris brolius, Marija sulaukė tokio gražaus amžiaus. Per gyvenimą tik du kartus gulėjo ligoninėje: kai susilaužė koją ir kai reikėjo atlikti tulžies operaciją.

Ir šiandien senolė sveikata nesiskundžia, apie save apsitvarko. Dienas leidžia namuose, geru oru išeina pakvėpuoti į lauką, vasarą – pasėdėti ant suolelio. Dar prieš trejetą metų skaitė, nes be laikraščio, kaip sakė marti Stasė, savo gyvenimo neįsivaizduoja. Šiandien, nors ir neskaito, bet naujienas sužino iš artimųjų, vaikaičių. Yra įdomi pašnekovė ir pasakorė. Pasak vaikaitės Erikos, pasiėmusi nuotraukų albumą, močiutė gali valandas sklaidyti nuotraukas, pasakoti jų herojų gyvenimo istorijas, dalintis prisiminimais apie to meto įvykius. O noro gyventi ir gyvenimo džiaugsmo galėtų pamokyti ir aplinkinius. „Būtų gerai dar pagyventi“, – jubiliejaus išvakarėse marčiai prasitarė šimtametė, kurios garbingas jubiliejus dar bus paminėtas šeštadienį giminės rate.

 Prienų r. savivaldybės informacija

 

Taip pat skaitykite