Savivaldybė suskubo ginti „viešą“ interesą?

Naujienų portalas kvitrina.com prieš Kalėdas rašė apie gražią Birštono bendruomenės ir verslo iniciatyvą atidaryti S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje „Kalėdų Senelio dovanų“ parduotuvėlę, kuri sulaukė nemažo Birštono gyventojų ir kurorto svečių dėmesio. Bet iniciatyva supykdė namo, kuriame yra įsikūrusi parduotuvėlė, kaimynus (!). A. Kisielius viso namo gyventojų vardu parašė savivaldybei skundą, kad parduotuvėlė atidaryta pažeidžiant įstatymus. Tiesa, tą skundą pasirašė tik A. Kisielius. Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, skunde nurodoma, kad minėtose patalpose gali būti vykdoma tik administracinės paskirties veikla, o patalpų savininkas vykdo prekybinės paskirties veiklą.
Prienų maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Gediminas Banys naujienų portalui teigė, jog leidimas prekybai išduotas teisėtai, laikantis įstatymo normų.
Savivaldybė, gavusi skundą, suskubo ieškoti būdų, kaip uždaryti parduotuvę. Buvo pavesta policijai patikrinti, ar ji veikia legaliai. Policija nenustatė kokių nors prieštaravimų įstatymams. Tuomet administracija Ramūno Noreikos pavedimu pateikė užklausą Prienų maisto ir veterinarijos tarnybai, reikalaudama pasiaiškinimo, kokiais įstatymais vadovaujantis buvo išduotas leidimas vykdyti prekybinę veiklą.
Net nesulaukus atsakymo iš Prienų MVT, darbo ėmėsi ir administracijos paskirta komisija. Ji turėjo nustatyti „Kalėdų Senelio dovanų“ parduotuvės veiklos teisėtumą.
Ketvirtadienį parduotuvėje apsilankiusi minėta komisija konstatavo, jog parduotuvės savininkų veiksmai yra teisėti, dokumentai vykdyti veiklą yra. Komisija taip pat nustatė, jog patalpose nebuvo vykdomi jokie statybos darbai.
Šia proga verta prisiminti, kad administracija praeitais metais atsisakė tikrinti viešą informaciją, jog greito maisto kioskas automobilių aikštelėje prie „IKI cento“ parduotuvės įrengtas ne pagal savivaldybės administracijos darbuotojų patvirtintą projektą. Greito maisto kavinė sėkmingai vykdo savo veiklą.
Tai kodėl šis atvejis sulaukė tokios reakcijos? O gal vis dėlto Birštono savivaldybė taiko dvigubus standartus? Nes akivaizdūs pažeidimai nepastebimi, kiti sulaukia padidinto dėmesio.

Taip pat skaitykite