Savęs ieškojimo keliuose

Vilija Čiapaitė

Kiekvienas žmogus savo gyvenimo liniją tiesia skirtingai. Vienų keleliai būna siauri ir vos įžvelgiami, kitų labai lėtai ir kruopščiai išminti, kurie atspindi vidinį žmogaus gyvenimą, vidines sielos gelmes ir pomėgius.

Birštono kultūros centre sujudimas, nes čia visi, mėgstantys meną, gali pasidžiaugti jaunos ir, kaip sakė Centro direktorius Zigmas Vileikis, perspektyvios dailininkės Mildos Raiskaitės personaline paroda „Abstrakti erdvė“.

Apie Mildą Raiskaitę

Milda Raiskaitė gimė ir užaugo Birštono gamtos prieglobstyje. Čia, dar besimokydama mokykloje, piešė ne tik piešimo sąsiuviniuose. Jos rankos galią „pajuto“ ir tie sąsiuviniai, kurie, pasak Mildos, buvo išteplioti ne tik pieštuku, bet ir dažais. Tačiau sąsiuvinių tepliones ji netrukus pakeitė į Birštono meno mokyklos pamokas, kur mokėsi tapybos pagrindų. Pagrindinis Mildos įkvėpėjas – vidinė ugnis, kuri neleidžia sustoti ir, padėjus teptukus, svajoti. Tik šios ugnelės vedama ji į kiekvieną drobės lopinėlį įdeda dalelę širdies bei ugnies, degančios jaunoje krūtinėje. Apie save ji sako: „Prieš dvejus metus baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą. Įgijau dailės ir dailės edukologijos bakalaurą. Studijų metai padėjo man suprasti, jog menas, ypač tapyba, yra mano tikras gyvenimas. Atrodo, kad būtent tapydama atrandu tikrąjį Aš. Tuomet viskas išnyksta, ir lieku su nuostabios energijos gyvenimo spalvomis. Teptuku išreiškiu tai, kas nesuvokiama žodžiais. Tada pagaunu stebuklingą minutę, kai esu tik čia ir dabar. Mano kūriniai buvo eksponuoti generolo Jono Žemaičio Karo akademijoje, Arkos galerijoje bei tautodailininkų parodoje, surengtoje Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Tapau dažniausia su akrilu, nors mėgstu ir eksperimentuoti, todėl kartais panaudoju ir kitus dažus bei medžiagas“.

Parodos metu pakalbintas Kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis taip apibūdino parodą ir dailininkę: „Aš, kaip birštonietis, labai džiaugiuosi jaunos, labai produktyvios drąsios merginos tikslu padaryti savo darbų parodą. Šiuo metu eksponuojama 50 darbų, kurie pristato įdomią, perspektyvią dailininkę. Smagu už jaunus Birštono žmones, kurie įdomiai startuoja, sakyčiau, galingai, nes surengti personalinę parodą reikia drąsos, nes paprastai tokias parodas daro dailininkai, perkopę per 30 metų ir daugiau. Birštono meno mokykla gali didžiuotis, kad ją paruošė. Man tinka, faina, aš super! Paprastai jaunimas užsiciklina tapyti mažus paveikslus, o čia didelio formato. Juose yra ir kompozicijos, ir mintys, ir spalvos. Kiekvienas paveikslas žaismingas ir šiltas, juose daug jaunystės ir beveik nėra juodos spalvos, daug ekspresijos. Man patinka“.

Vaikštant nuo vieno paveikslo prie kito gali atrasti vaikiškumo ir naivumo potėpių, o kituose tarsi bandoma atskleisti save beorėje erdvėje. Ir norisi tikėti, kad ateityje Milda suformuluos ir atras tikrąjį profesionalios dailininkės kelią, kuris bus platus ir pilnas netikėtų atradimų.

Taip pat skaitykite