„Savanorės pilietiškas poelgis – išgelbėjo gyvybę”

2. Luka dešinėje 2022 m. Jaunųjų maltiečių stovykla.

Dar niekada nebuvau tokia laiminga, kad esu Jaunoji maltietė“, – tokie buvo pirmieji jaunosios maltietės Lukos iš Prienų žodžiai iškart po to, kai ji išgelbėjo savo klasės draugo gyvybę. Luka yra puikus pilietiškų ir empatiškų jaunų žmonių pavyzdys, augančių Maltiečių bendruomenėje.

Jaunieji maltiečiai – Maltos ordino pagalbos tarnybos dalis, vienijanti jaunus žmones ir per socialinę savanorišką veiklą ugdanti bei formuojanti jų asmenybes. Šiandien ši jaunų žmonių bendruomenė ne tik švenčia veiklos 30 – metį, bet ir vienija beveik 500 jaunuolių, kurie aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje ir jaunųjų paramedikų programoje visoje Lietuvoje. Nors 30 metų savanoriškas tradicijas puoselėjanti veikla sąlyginai jauna, joje save atrandantys jaunuoliai tampa savo poelgiais įkvepiančiais herojais. Vienas tokių pavyzdžių – Luka iš Prienų.

3. Luka dešinėje lanko globojamą senelį.

Savanorystė – empatijos ir pilietiškumo mokykla

Jaunimas apie maltietišką veiklą, dažniausiai, sužino mokyklose, bendraudami su bendraamžiais, o veiklos centras ir pirminis žmogus, dažniausiai, būna mokytojas, apjungiantis jaunimą prasmingoms veikloms. Prienų Ąžuolo progimnazijoje, su miesto Jaunųjų maltiečių vadove Lina Suchorukoviene priešakyje, Jaunuosius maltiečius atrado ir Luka. Šiandien Luka jau skaičiuoja ketvirtuosius savanorsytės metus, o viena pagrindinių jos veiklų – dėmėsys sunkumus patiriantiems asmenims. Jaunoji maltietė du kartus per savaitę neša karštos sriubos dubenėlį Prienų miesto vienišiems, sunkiai gyvenantiems seneliams, aktyviai dalyvauja ir kitose Prienų Jaunųjų maltiečių organizuojamose veiklose bei socialinėse iniciatyvose. Savanorė dalinasi: Savanorystė Maltiečiuose man suteikė pirmosios pagalbos, saviugdos ir pasitikėjimo savimi pamokų, o nuoširdi pagalba šalies piliečiams, kuriems jos ypatingai reikia – pilietiškumo išraiška”.

Poelgis išgelbėjęs gyvybę

Jaunajai matiete Lukai – gruodžio 21 – os dienos rytas buvo kitoks nei įprastai. Mokykloje, netikėtai pasisukus įvykiams, vienas iš bendraklasių parkrito ant žemės ir pradėjo kraujuoti. Nors lengvas šokas ir kraujo baimė trumpam aptemdė protą, jaunuolė nedelsiant nuskubėjo prie bendraklasio, kad sustabdytų kraujavimą ir paguldžiusi jį į saugią padėtį kartu laukė atvykstančios greitosios pagalbos. Buvau ištikta šoko ir nors didžiausia mano baimė kraujui buvo priešais mane – buvau pasiryžusi ją įveikti. Stengiausi nepasimesti“, – apie įvykį pasakojo Luka. Greitos reakcijos ir gebėjimo kontroliuoti savo emocijas dėka, bendraklasio gyvybė buvo išgelbėta, o Luka, atlikusi tokį didvyrišką poelgį, šiandien Prienuose gauna Metų poelgio“ apdovanojimą. „Nebijokite daryti, nebijokite padėti. Tikėkite ir įveiksite visas savo baimes”, – linkėdama sako Luka.

1. E. Knispelio nuotrauka. Luka antra kairėje 2022 m. Gerų darbų savaitgalyje.

 Jaunieji maltiečiai kviečia jungtis

Savanorystė – ypatinga veikla. Darydami gerus darbus prisidedame prie valstybės gerovės, stipriname socialinius ryšius. Savanoriška veikla įtraukia piliečius į aktyvų dalyvavimą visuomenės ar vietos bendruomenės gyvenime, prisidėti prie aktualių problemų sprendimo. „Savanorsystė = Pilietiškumas = Lietuva” – Jaunųjų maltiečių inicityva, kurios tikslas atkreipti dėmesį į tai, kad savanorystė ugdo atsakingus ir pasiaukojančius piliečius. Kviečiame visus prisidėti prie inciatyvos ir nuo vasario16 – os iki kovo 11 – os – pasipuošti šventine „Facebook” viršelio nuotrauka, kurią rasite Jaunųjų maltiečių „Facebook” puslapyje.

Straipsnį parengė Egidijus Vaidogas ir Neringa Sukauskaitė.

Taip pat skaitykite