Sausra rodo nagučius. Degė Prienų šilas

351224112_767348531599127_966844328569319896_n


kvitrina.com

Birželio 8 d. apie vidurdienį miškininkai pranešė apie gaisrą Prienų šile. Pirmieji į jo vietą atvyko Prienų SPT Balbieriškio komandos ugniagesiai ir miškininkų technika. Atvykus Prienų PGT komandoms ir įvertinus situacijos sudėtingumą, buvo iškviestos ugniagesių komandos iš Igliaukos, Gudelių, Kauno miesto PGT (10 kubinių metrų talpos cisterna). Gesinime dalyvavo ir bendrovės „Prienų vandenys“ 10 kubinių metrų cisterna. Vanduo buvo vežamas iš Vartų kaimo. Taip pat šilą gesino apie 20 miškininkų, du traktoriai ir kita mobili technika. Po trijų valandų gaisras buvo lokalizuotas. Budėjimas vyks visą dieną ir naktį.

Gaisras apėmė 1,8 ha miško. Pasak VMU Prienų regioninio padalinio Miško apsaugos specialisto Ryčio Zizo, apie 11 val. stebėjimo vaizdo kameros užfiksavo virš miško dūmus. Patikrinti situacijos nuvykęs budėtojas iš karto pranešė apie gaisrą. Apdegė miško paklotė, jaunos eglės. Pušynas nenukentėjo, nes pušys įpratę prie sausros.

G. Baltrimo teigimu, pirmiausiai buvo priimti sprendimai, kurie neleido ugniai išsiplėsti, o paskui prasidėjo lokalizacijos veiksmai. Po to pagal perimetrą buvo padarytas aparimas, kuris aplaistytas vandeniu.

Pasak Prienų PGT viršininko Gintauto Baltrimo, likviduojant gaisrą dirbo daug autocisternų ir žmonių. Darbai vyko sklandžiai ir gaisras buvo gan greitai lokalizuotas.

Anot viršininko, tikėtina, jog gaisras prasidėjo nuo neatsargaus elgesio kokio nors žmogaus, nes ugnis įsiplieskė prie šalia esančio kelio. Vėjas pūtė į mišką ir gaisras išsiplėtė.

Taip pat skaitykite