„Saugus vaikas“ – būrelis apie saugumą ir elgseną

IMG_0343

Jau ne vienerius metus Birštone ir ne tik veikia mokiniams skirtas neformalaus švietimo būrelis „Saugus vaikas“, kurį organizuoja VšĮ „Būk saugus LT“.
Būrelio vadovė Birštone yra Milda Mardosienė, kuri organizuoja užsiėmimus birštoniečiams.

Būrelio mokiniai mokosi visų pagrindinių kelių eismo ir saugaus elgesio taisyklių, vyksta teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

Vaikai mokosi, žaidžia, keliauja pagal numatytų veiklų sąrašą: saugaus eismo samprata, pėsčiųjų ir keleivių saugaus elgesio taisyklės, elgesys viešajame transporte, saugi elgsena eismo aplinkoje, bendrosios eismo dalyvių pareigos, saugos priemonės ir jų naudojimas eisme (atšvaitai, saugos diržai, apsauginiai šalmai, individualios saugos priemonės), atsakomybė už save ir kitus kelyje, gamtosauga ir dviratis, pirmosios medicininės pagalbos pagrindai, sveikatos ir sveikos gyvensenos samprata, saugi elgsena buityje ir gamtoje, psichologinis pasirengimas grėsmėms ir pavojams, pagarbus bendravimas, stichinės nelaimės, pavojai, civilinė sauga, gaisrinė sauga, saugi elgsena buityje ir gamtoje, pinigų istorija.

2022–2023 mokslo metų būrelio veiklos buvo vykdomos su pradinių klasių mokinių komanda. Jos vyko Birštono viešosios bibliotekos patalpose, Bendruomenės namuose, Birštono mieste, taip pat kelionėse.

Bendradarbiaujant su Kauno rajono visuomenės sveikatos biuru, jo specialistai buvo pakviesti į Birštoną, kur vaikus mokė pirmosios pagalbos pagrindų interaktyviuose užsiėmimuose.

Metų eigoje būrelio lankytojai vyko į pažintines ekskursijas. Jų metu apsilankė Energetikos ir technikos, Pinigų, Kelių, Lietuvos geologijos muziejuose, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje, „Šokoladinėje“, kur ne tik apžiūrėjo eksponatus, susipažino su istorijos faktais, bet ir dalyvavo įdomiose ir įtraukiančiose edukacijose.

Būrelio partneriai – Birštono viešoji biblioteka ir Birštono gimnazija.

Būrelis „Saugus vaikas“ gali būti organizuojamas pradinių klasių mokiniams ir 11–13 metų moksleiviams, kurie išklausę mokymus mokslo metų pabaigoje gali laikyti testą dviračio vairuotojo pažymėjimui gauti.

Taip pat skaitykite