Saugokime vieni kitus kelyje!

IMGP7845Taip jau sutapo, kad šiais metais paskutinis rugsėjo sekmadienis – 29 diena. Ši diena švenčiama, kaip keliaujančiųjų ir vairuotojų diena.

Be to, ši diena yra ir saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje” sudėtinė dalis. Jo tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose.

Taigi Birštone, prie Kultūros centro, rinkosi žmonės, nes juos, bevaikščiojančius po Birštoną, smagia muzika pakvietė diksilendo „DixXband” nuotaikingas koncertas. Kas pėsčiomis, kas mindami dviračius, visi skubėjo muzikos garsų link. Atėjusieji stebėjosi, kad juos sutiko linksmai galvą kraipantis Amsis, su kurio stengėsi pasisveikinti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.  Ir kaip gali bijoti Amsiaus, kai jis dalino atšvaitus ir knygeles apie saugų eismą. Netrukus į gatvę įsiliejo ilga baikerių kolona, kurią lydėjo policijos motociklai ir automobiliai. Smagu žiūrėti į baikerius, žinant, kad jie tikri džentelmenai keliuose ir nemėgstantys „išdykauti” juose.
IMGP7868Graži kolona džiugino susirinkusiuosius. Kai baikeriai sustojo aikštėje prie kultūros centro, prie jų prisišliejo ir policijos motociklai, prie kurių su pasimėgavimu fotografavosi ir patys baikeriai. Tarp jų šmirinėjo ir geltonasis banginukas, linksmai linguodamas ir taip džiugindamas vaikučius.

Pagaliau į aikštę įsirito priešmokyklinukai „ABC grupė”, kurie parodė savo programą, pasikvietę draugėn ir Amsį. Taip pat buvo atidaryta vaikų piešinių paroda „Saugokime vieni kitus keliuose” .

Po linksmybių daugelis keliaunininkų rinkosi prie palapinės, kur buvo galima ne tik arbatos ir pyragėlių užkrimsti, bet ir tikrų tikriausios „keliautojų” košės užkirsti. Smagi muzika, besišypsanti rudeninė saulė ir daug linksmų veidų – tokia šventės nuotrauka gautųsi, jei visi subėgtų būrin ir vienbalsiai sušuktų „Saugokime vieni kitus kelyje!”

 

Vilija Čiapaitė

 

 

 

Taip pat skaitykite