Sambūryje „Mano krašto partizanų dainos“ – dainuojančios istorijos apie laisvės troškimą

Vilija Čiapaitė

Nesuklysiu sakydama, jog beveik prieš aštuoniasdešimt metų nebuvo gryčios, kurioje gyvenantys lietuviai vienaip ar kitaip nebūtų susiję su partizanais. Tik po ilgo laiko, nebijodami garsiai pasakoti apie tą laikmetį, ranka braukdami ašaras prisimename jaunus vyrus, kurie stojo į nelygią kovą su priešu. Tačiau ne tik pasakojimais grįžtama į tuos laikus, bet ir iš pačių slapčiausių slaptaviečių traukiami užrašai, kuriuose savo laiko sulaukė dainos, palaikiusios partizanus. Ir net dabar vis atrandama tekstų dainoms, kuriose jie išreikšdavo savo ilgesį, meilę tiek Tėvynei, tiek motušei, artimiesiems, mylimajai. Dainos jiems suteikdavo viltį, kad, galbūt, rytoj bus šviesi ateitis, kuomet jie galės apkabinti nuo ilgesio ir baimės drebančius motinėlės pečius, kad paims arklą ir suars žemę būsimam derliui… Visa tai atsispindėjo dainų žodžiuose, kurie tik po labai ilgo laiko tapo realybe. 

Taigi Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – rajoninis folkloro ir vokalinių kolektyvų sambūris „Mano krašto partizanų dainos“, skirtas Lietuvos įstojimo į NATO ir ES 20-mečiui.  Labai šaunu, jog partizanų dainas dainavo ir daug jaunimo. Tai įrodymas, jog niekas nepamiršta, viskas, ką paliko prieš beveik 80 metų žuvusieji, išgyvenusieji partizanai, tapo istorija, kurią jaunimas vertina. 


Sambūryje dalyvavo Prienų „Ąžuolo” progimnazijos choras (vad. Lina Suchorukovienė, akomponavo Daiva Radzevičienė), Prienų Meninio lavinimo studija „Ramunėlė”, solistė Andželika Martinkutė (vad. Ramunė Liutvynskienė), Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro vyrų kvartetas (vad. Vaidas Lengvinas), Prienų „Revuonos” pagrindinės mokyklos solistė Austėja Belenavičiūtė (vad. Ramunė Liutvynskienė, akompon. Rokas Zdanavičius, Joris Tarulis), Ašmintos laisvalaikio salės folkloro grupė „Ošvenčia” (vad. Rima Vilkienė), Šilavoto laisvalaikio salės folkloro grupė „Akacija” (vad. Saulė Blėdienė), Pakuonio laisvalaikio salės folkloro grupė „Obelėlė” (vad. Renata Žibienė), Naujosios Ūtos laisvalaikio salės mišrus vokalinis ansamblis „Serbenta” (vad. Lijana Sarnickienė), Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro mišrus vokalinis ansamblis „Jieznelė” (vad. Danguolė Smalskienė), Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinis ansamblis „Radasta” (vad. Aurelija Bareišienė), LASS Prienų r. filialo mišrus vokalinis ansamblis „Puriena” (vad. Ona Matusevičiūtė), Prienų meno mokyklos vokalinis ansamblis „Sunshine” (vad. Daiva Radzevičienė), Prienų r. asmenų su negalia vokalinis ansamblis „Nemunaičiai” (vad. Vidas Jundzila), Prienų KLC folkloro grupė „Gija” (vad. Dalė Zagurskienė), Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro folkloro ansamblis „Dūmė” (vad. Dalė Zagurskienė) bei Prienų globos namų folkloro ansamblio „Kvietkelis” duetas (vad. Valė Gustaitienė).
Smagu, kad šį sambūrį vainikavo svečių iš Marijampolės kultūros centro modernios folkloro grupės „Balti vėjai“ (vad. Artūras Petraška) dainos. 

 

 

Taip pat skaitykite