Šalia Greimų tilto įrengta maudynių vieta Prienuose – be informacinio stendo, bet su užrakintu įvažiavimu

Jonas Kavaliauskas

Prienų rajono savivaldybės administracijos pastangomis Prienuose, prie Greimų tilto, atsirado sutvarkyta maudynių vieta. Prieniečiai teigia, jog tai geras sprendimas. Bet, kaip visada, atsiranda ne vienas „bet“. Bet koks priėjimas prie vandens yra padidintos rizikos vieta, o specialiai įrengta maudynių vieta – ypač. Deja, ten nesimato informacinio stendo su taisyklėmis, kaip reikia elgtis prie vandens.

O blogiausia tai, jog privažiavimas prie maudynių vietos uždarytas – nuleistas užkardas, o ant jo kabo spyna. Keistokas sprendimas, nes nelaimės atveju nei GMP automobilis, nei kitų tarnybų specialioji technika negalės ten laisvai patekti.
Kalbama, jog privažiavimas uždarytas, nes prie pat maudyklos važiuoja automobiliai, nežiūrėdami į draudžiamą ženklą. Pažeidėjams nustatyti ir nubausti yra ir kitų priemonių – kameros, policija ir savivaldybės specialistai, atsakingi už viešąją tvarką.


Manau, žmonių saugumas turi būti pirmoje vietoje, o ne nepamatuoti sprendimai, kurie gali tapti kliūtimi, atliekant pareigas specialiosioms tarnyboms.
Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, paklausta apie padėtį maudynių vietoje prie Greimų tilto, atsakė, jog jai situacija žinoma ir ieškoma sprendimų, kaip užtikrinti žmonių, atėjusių maudytis, saugumą ir laisvą privažiavimą specialiam transportui.
Eismo saugumo komisijos pirmininkė teigė, jog maudynių vietoje nėra reikalavimo įrengti informacinį stendą, nes tai ne pliažas (paplūdimys). Visgi, šiek tiek pamąsčiusi, vicemerė pasakė, jog dėl stendo taip pat bus ieškoma sprendimo.

Taip pat skaitykite