Rungtynėse su „Lietuvos rytu“ prieniškiai repetavo žaidimą prieš graikus

Po įsimintinos pergalės – naktinė kelionė į Graikiją. Šeštadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą 90:88 parklupdę Prienų „Rūdupio“ krepšininkai švęsti neturėjo kada. Prieniškiai, kurių laukia žūtbūtinis Europos taurės varžybų mūšis, tą patį vakarą išskubėjo į oro uostą ir sekmadienį jau žvalgėsi po Salonikus. „Sužaisti du kartus iš eilės vienodai sėkmingai bus labai sunku, bet prarasti neturime ko“, – DELFI teigė „Rūdupio“ strategas Virginijus Šeškus.

Auklėtinius nori matyti atsipalaidavusius

Pergalė, atverianti duris į kitą etapą ir garantuojanti dar mažiausiai šešerias rungtynes Europos taurės turnyre, arba pralaimėjimas, užbaigiantis pasirodymą tarptautinėje arenoje. Antradienio dvikova tarp Salonikų „Aris“ ir „Rūdupio“ klubų abiems pusėms bus vienodai reikšminga.

Vis dėlto emocinį sprogimą Prienų komanda išgyveno dar prieš rungtynes Graikijoje, savo aikštėje pamokiusi vienus iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritų „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Taiklių metimų kanonadomis vilniečius į neviltį varęs „Rūdupis“ Prienuose sukėlė ekstazę, bet V. Šeškus žino, kad dvi rungtynes iš eilės išsilaikyti ant tos pačios bangos pavyksta toli gražu ne visada.

„Negaliu pasakyti, kad esame psichologiniame pakilime. Kai prieš dvi savaites nugalėjome Nymburko ČEZ komandą, po kelių dienų nuvažiavome į Pasvalį ir ten pralaimėjome „Pieno žvaigždėms“ 23 taškais. Reikia galvoti, ką sakai, nes kartais garsiai ištarti žodžiai atsisuka prieš tave.

Žinoma, du kartus iš eilės sužaisti vienodai sėkmingai bus labai sunku, bet mes stengsimės. Prarasti neturime ko: manau, mūsų rezultatai ir taip neblogi, todėl tikiuosi, kad vyrai bus atsipalaidavę ir žais savo žaidimą“, – kalbėjo „Rūdupio“ vyriausiasis treneris.

Repetavo, kaip neutralizuoti įžaidėją

Ruoštis dvikovai su „Aris“ komanda LKL bronziniai prizininkai pradėjo dar per mačą su „Lietuvos rytu“. Anot V. Šeškaus, ypatingas dėmesys buvo skiriamas gynybai prieš Tyrese’ą Rice’ą, kuris rungtyniauja panašiai kaip pagrindinis Salonikų klubo atakų organizatorius Dominicas Jamesas.

„Šiedu krepšininkai – vienodo tipo, renka daug taškų. Antroje mačo pusėje mums pavyko sustabdyti T. Rice’ą, tad bagažu, kurį paruošėme, bandysime pasinaudoti ir Graikijoje“, – repeticija patenkintas liko V. Šeškus.

Pirmą „Rūdupio“ ir „Aris“ tarpusavio akistatą Kaune graikai laimėjo 11 taškų persvara (71:60), bet Lietuvos ekipai pakaktų revanšo bet kokiu taškų skirtumu, kadangi Europos taurės varžybų C grupėje tiek prieniškiai, tiek jų oponentai iki šiol pelnė po 3 pergales ir patyrė po 2 pralaimėjimus.

„Rungtynės su „Aris“ Kaune buvo mūsų debiutas namuose ir matėsi, kad žaidėjams drebėjo rankos, kai kurių net negalėjau pažinti. Bet tai normalu, nes tik keli mūsų krepšininkai turi pakankamai tokių varžybų patirties, net man pačiam buvo sunku, turbūt padariau klaidų. Ką padarysi, juk šiemet esame krikštijami Europos taurių turnyruose.

Tikiuosi, kad antradienio mačas bus visiškai kitoks. Žinoma, patekimas į antrą etapą būtų labai didelis žingsnis. Žaidėjams nereikia aiškinti, kad, žengę jį, pakeltų savo vertę rinkoje. Kaip bežiūrėsi, patekti į antrą etapą būtų fantastika“, – sakė V. Šeškus.

Salonikuose „Rūdupis“ versis be vienintelio traumuoto vidurio puolėjo Sauliaus Kuzminsko, kuris į aikštę turėtų sugrįžti po Naujųjų metų.

 delfi.lt

 

Taip pat skaitykite