Rungtynės Birštone: skrajojantis Aleksa, žaibiškos atakos ir 29 taškų pergalė

Lapkričio 26 d. Birštono „Milastos“ krepšininkai žaidė „Nostra.lt-RKL“ čempionato B diviziono namų rungtynes su Švenčionėlių „Rida“.

Pirmoje rungtynių pusėje vaizdas aikštelėje buvo permainingas. Pirmojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį (11:4), bet svečiai per dvi minutes panaikino atsilikimą (12:12). Tiesa, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė Aurimo Liuizos auklėtiniai ir po pirmojo kėlinio turėjo 2 taškų pranašumą (18:16).

Antrojo kėlinio pradžioje Laurynas Miknevičius ir Ignas Bilinskas padidino Birštono komandos persvarą iki 9 taškų (31:22), o Osvaldo Braždžionio tritaškis – iki 12 (36:24). Bet svečiai surengė spurtą ir komandas skyrė 7 taškai (38:31). Tiesa, Laurynas Miknevičius kėlinio paskutinėmis sekundėmis pelnė dvitaškį ir po dviejų kėlinių „Milastos“ krepšininkai pirmavo 9 taškų persvara (40:31).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Ridos“ krepšininkai pelnė du tritaškius iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų (40:37). Ir tada aikštelės šeimininkai „sprogo“. Dviejų Ignų (Bilinsko ir Piko) pastangomis Birštono komandos pranašumas šoktelėjo iki 15 taškų (54:39). Per likusias trečiojo kėlinio keturias minutes Aurimo Liuizos auklėtiniai padidino apsukas ir pasiekė 22 taškų pranašumą (66:44), o prieš lemiamą kėlinį susikrovė 20 taškų persvarą (66:46).

Ketvirtajame kėlinyje „Milastos“ komanda tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose ir, nors svečiai bandė likti žaidime, jiems nepavyko ir Birštono komanda laimėjo rungtynes 29 taškų skirtumu (93:64).

„Milastos“ komanda užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (55/30) ir, nors vėl suklydo daugiau nei varžovai, antroje rungtynių pusėje visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir iškovojo šeštą pergalę čempionate. Po šios pergalės Birštono komanda pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą.

Kurorto komandą į priekį vedė Eivydas Aleksa. Jo sąskaitoje 21 taškas, 12 atkovotų kamuolių, 34 naudingumo balai. Laurynas Miknevičius surinko 26 naudingumo balus, pelnė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Dar keturi žaidėjai pelnė daugiau nei 10 taškų: Vakaris Diškevičius (12), Osvaldas Braždžionis (12), Ignas Pikas (11), Ignas Bilinskas (11).