Rožinė sutuoktinių svajonė tapo pirmąja privataus viešbučio kregžde Birštone

Audenis-536x378

Vidmantas Venclovas

Prieš 15 metų Birštone buvo pradėjo veikti pirmi privatus svečių namai, kurie, anot jų savininko Žydrūno Kazlausko, išdygo be jokios išsamios analizės, nes tokia buvo jo ir žmonos Jurgitos rožinė svajonė – turėti nedidelį viešbutį.

Tokia įžanga prasidėjo pokalbis su Žydrūnu Kazlausku jaukioje viešbučio „Audenis“ kavinėje. Žydrūnas pripažino, jog 15 metų jubiliejus oficialiai nebuvo paminėtas, bet su artimaisiais buvo apžvelgtas svajonės įgyvendinimo projektas.

Pradžia buvo gan sunki, nes 2003 metais atidarytuose svečių namuose buvo tik 9 kambariai ir tai neatitiko turizmo agentūrų reikalavimų, kurios dažnai klausdavo, ar gali priimti visą autobusą (nuo 35 iki 55 žmonių). Laikui bėgant buvo surastas būdas, kaip padidinti kambarių skaičių – palėpėje buvo įrengti dar 4 kambariai ir atsirado galimybė priimti iškart 35 turistus. Pirmoji rekonstrukcija ėjo į pabaigą, atėjo užklausa dėl vokiečių 35 žmonių grupės. Užsakymą patvirtino, bet kai atvyko grupė, meistrai vis dar darbavosi bare. Visgi, kol svečiai buvo įkurdinti, baras buvo paruoštas ir vakarienė buvo pateikta laiku.

Jurgita ir Žydrūnas Kazlauskai

Jurgita ir Žydrūnas Kazlauskai

Žydrūno pasakojimą apie pastatą pertraukė tylos akimirka, po kurios jis ryžtingai pasakė, jog be žmonių, su kuriais kartu buvo pradėtas verslas, kalba apie viešbučio istoriją būtų nepilna. Kai kurie išdirbo įmonėje po 5‒8 metus, o vėliau pradėjo savo verslus. Ir dabar Birštone yra ne viena paslaugų įmonė, kurių savininkai savo darbinę veiklą pradėjo „Audenyje“. Pasak Žydrūno, smagu, kai žmonės, įgavę patirties, imasi nuosavo verslo.

Prabėgus 15 metų, viešbučio „Audenis“ vėl laukia permainos. Tiesa, plėtros projektas vis dar tobulinamas, nes tarpusavyje kovoja dvi idėjos – padidinti kambarių skaičių ir likti dabartiniame paslaugų segmente ar dar ir įrengti nedidelį SPA?

Anot Ž. Kazlausko, sprendimų dar nėra priimta, bet plėtros planai būtini, ir jie bus vykdomi, nes to reikalauja stiprėjanti konkurencija šiame paslaugų sektoriuje.

Birštone dažnai „Audenio“ viešbutį sieja su tenisu, nes šalia yra įrengti net keturi teniso kortai. Žydrūno teigimu, šioje vietoje ir iki Nepriklausomybės atkūrimo buvo betono kortai su sienele, prie kurios praleista ne viena diena. Vėliau sienelė sugriuvo ir kortai buvo apleisti.

Kai buvo nupirktas šalia kortų buvęs dviejų aukštų pastatas ir vietoje jo buvo įrengti svečių namai, atgijo idėja ir dėl teniso. Smagu, pasak Ž. Kazlausko, jog ir Birštono sporto centras, ir savivaldybės vadovai buvo tokios pat nuomonės, ir kortai buvo įrengti. Verslininkas neslėpė, jog tai vasaros sezono metu užtikrina viešbučiui ir kavinei papildomų pajamų. Tiesa, ir „Audenis“ prisideda prie teniso turnyrų organizavimo.

Viešbučio savininkas stebi ir šalia dygstančio naujojo daugiafunkcio centro statybą, nes jame bus įrengti uždari teniso kortai. Pasak Ž. Kazlausko, teniso varžybas galima bus organizuoti ir žiemos metu, o tai tikrai nepablogins situacijos.

balionai

Tiesa, besikalbėdami visiškai pamiršome, jog „Audenis“ suteikia svečiams ir dar vieną smagią pramogą – skrydžius karšto oro balionais. Pats Žydrūnas yra šios sporto šakos fanas, vadovauja šalies karšto oro balionų asociacijai, organizuoja įvairaus masto varžybas. Ne vienas rimtas renginys Birštone neapsieina be į dangų pakilusių karšto oro balionų.

„Audeniui“ – 15 metų. Tai daug ar mažai? Atsakymų gali būti įvairių, bet išvada viena – viešbutis tikrai tapo kurorto neatsiejama dalimi.

Pokalbis užtruko, nes viešbučio populiarumas priklauso ir nuo kavinės virtuvės bei aptarnavimo, o Ž. Kazlauskas turėjo ką papasakoti apie virtuvės šefus, jų paslaptis. Bet apie tai kitame pasakojime apie „Audenį“ ir Birštono kultūros centre įsikūrusią kavinę.

Turiu pripažinti, jog į „Audenio“ kavinę verta užsukti ir dėl puodelio geros kavos.

Taip pat skaitykite