Romansų vakaras „Ilgesio dainos“, pelnęs žiūrovų simpatijas

IMGP3550Vilija Čiapaitė

Spalio 24-ąją, penktadienį, į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą rinkosi romansus mylintys atlikėjai ir žiūrovai.

Tai devintasis šio muzikos žanro renginys, sukvietęs pilną salę gerbėjų. Šį kartą solidūs šventės vedėjai (Ligita Gedminienė ir Džordanas Jogimantas Aksenavičius) kiekvieną atlikėjų pasirodymą vainikavo eilėmis ir padrąsinamu žvilgsniu. O salėje esantys žiūrovai džiaugėsi, jog tokio pobūdžio renginys nepabosta ir kasmet jiems suteikia progą pabūti drauge, pasidžiaugti draugų, artimųjų pasirodymais. Šį kartą buvo galima džiaugtis lietuvių autorių romansais, o kelios rusų ir ukrainiečių dainos įnešė savotiško šarmo.

Be abejo, pati renginio krikštamotė ir organizatorė Dalė Zagurskienė prieš renginį ir jo metu labai jaudinosi.

Pasak jos, prieš renginį ji nerimavo, ar sutilps žiūrovai, ar jiems bus jauku, o renginio metu – ar likimas neiškrės kokio akibrokšto.

Viskas vyko labai sklandžiai ir šventiškai. Žiūrovų simpatijas pelnė kone visi kolektyvai. Ypač pradžiugino pusiau kabaretiniai romansai, kuriuos atliko balbieriškiečiai, o veiveriškiai ir jiezniškiai šauniai improvizavo rudens ir meilės sąlytį. Tai buvo tarsi naujos ir šventinės programos vinys.

Aldonos Šyvokienės vadovaujamos moterys savo romansais išjudino pačius didžiausius skeptikus. Jos dainavo su tokiu entuziazmu ir energija, jog salėje esantieji retas kuris nedainavo kartu.

Pasibaigus kolektyvų pasirodymui niekas neskubėjo namolio, nors tamsus ir šaltas vakaras daugelį gindavo į šiltus būstus. Juk taip gera pabūti su vis dar plevenančia daina, subūrusia gausų būrį žiūrovų. Patys vakaro dalyviai džiūgavo, kad šiais metais jie buvo tarsi pakylėti, nes šventė įgauna vis didesnį pagreitį. O žinia, jog dešimtasis „Ilgesio dainų“ romansų vakaras vyks didžiojoje salėje, sulaukė aplodismentų ir džiugių šūksnių.

Pagrindinė renginio organizatorė D. Zagurskienė džiaugėsi, kad per devynerius metus renginys ne tik neatsibosta vietos gyventojams, bet kartu pritraukia gretimuose rajonuose įsikūrusius kolektyvus. Pastarieji paprastai dalyvauja svečių teisėmis, tačiau D. Zagurskienė viliasi, jog kitąmet, kai bus jubiliejinis – dešimtasis – romansų vakaras, jis jau tikrai galės vadintis tarprajoniniu.

Į romansų vakarą „Ilgesio dainos“ susirinkę dalyviai visuomet gali mėgautis būtent specialiai vakarui sukurta aplinka. Šis stilius niekada nepalieka abejingų, o patys dalyviai ateina pasipuošę tarpukario Lietuvoje vyravusios mados apranga bei akcentais. Jauki, romantiška bei kartu ir ilgesinga aplinka, kurią sukuria visi dalyviai kartu, žavi ne tik juos, bet ir susirinkusius žiūrovus.

Taip pat skaitykite