„Guosta“ atlaikė du nokdaunus, bet pralaimėjimo neišvengė

_IGP3106

kvitrina.com

Kovo 31 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai išvykoje žaidė pirmąsias pusfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynes su Plungės „Olimpo“ komanda. Deja, mūsų krašto komanda patyrė pralaimėjimą rezultatu 75:86 (11:26, 21:22. 22:19, 21:19). Pralaimėjimą nulėmė katastrofiškai prastai sužaistos paskutinės penkios pirmojo kėlinio minutės. Atkarpa pralaimėta 0:16.

Kituose kėliniuose „Guostos“ krepšininkai parodė charakterį, bet išgelbėti rungtynes trūko laiko.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje „Guostos“ puolimas sustojo

Rungtynės prasidėjo trimis netaikliais aikštelės šeimininkų metimais ir Vytauto Vaikšnio klaida. Pirmuosius taškus rungtynėse baudos metimais pelnė Kajus Okmanas (0:2). Keletas taiklių tritaškių leido „Guostos“ krepšininkams pirmauti (2:5, 5:8). „Olimpo“ komanda, iššovusi savo netaiklius metimus, pradėjo laisvai pelnyti taškus (10:8). Kėliniui įpusėjus Robertas Ruzgaitis pataikė tritaškį ir išvedė „Guostą“ į priekį (10:11).
Po šio metimo Stakliškių komandos strategas paėmė minutės pertraukėlę, po kurios aikštelėje vaizdas pasikeitė kardinaliai ir ne Guostos“ naudai.  Likusį laiką iki kėlinio pabaigos aikštelėje totaliai dominavo Plungės krepšininkai. Jie laimėjo penkių minučių atkarpą 16:0 ir po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 26:11.

Stakliškių komandos prabudimas

Pirmoje antrojo kėlinio pusėje tęsėsi „Olimpo“ krepšininkų dominavimas. „Guostos“ vyrai toliau šaudė pro šalį ir kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 24 taškai (41:17). Ir tik tada stakliškiečiai pradėjo rodyti gyvybės ženklus. Nokdaunas buvo stiprus, bet nepalaužė komandos. Paulius Grigaitis ir Vytautas Vaikšnis sumažino atsilikimą iki 20 taškų (41:21). Aikštelės šeimininkai pataikė dvitaškį (43:21) ir tik tada „Guostos“ trenerių štabas nutarė, jog laikas paimti minutės pertraukėlę, kuri padėjo stabilizuoti padėtį. Vaizdas aikštelėje pasikeitė. „Guosta“ pradėjo žaisti agresyviau ir dažniau stovėjo prie baudos linijos. Būtent baudomis Stakliškių komanda sumažino skirtumą iki 13 taškų (45:32). Deja, kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai pataikė tritaškį ir po dviejų kėlinių padidino savo persvarą iki 16 taškų (48:32).

Guosta“ pradėjo tirpdyti varžovų persvarą

Trečiojo kėlinio pradžioje „Olimpo“ krepšininkai padidino persvarą iki 18 taškų (50:32), bet stakliškiečiai jau degė geru sportiniu pykčiu ir neleido varžovams perimti iniciatyvos. Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. Robertas Ruzgaitis sumažino skirtumą iki 13 taškų (54:41). Dar po minutės komandas jau skyrė 12 taškų (60:48). Likus iki kėlinio pabaigos 17 sek. Tadas Padegimas pataikė dvitaškį ir skirtumas sumažėjo iki 11 taškų (65:54), bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis aikštelės šeimininkai pelnė du taškus ir po trijų kėlinių turėjo 13 taškų persvarą (67:54).

Per pirmąsias tris lemiamo kėlinio minutes – antrasis nokdaunas

Deja, lemiamas kėlinys prasidėjo tragiškai. „Guostos“ komanda vėl šaudė pro šalį, o varžovai padidino skirtumą iki 19 taškų (76:57). Tiesa, komanda dar kartą sugebėjo atsitiesti ir likus iki rungtynių pabaigos 2,5 min. Renaldas Simanavičius sumažino atsilikimą iki 12 taškų (81:69).

Komanda parodė charakterį, bet išsigelbėjimas neįvyko

Likus iki rungtynių pabaigos vienai minutei Vytautas Vaikšnis sumažino skirtumą iki 10 taškų (83:73). Aikštelės šeimininkai pataikė tritaškį (86:73). Tadas Padegimas dar spėjo pelnyti dvitaškį (86:75) ir tai buvo pabaiga.

Pirmosios pusfinalio rungtynės pralaimėtos, bet komanda parodė, jog su Plungės „Olimpu“ galima kovoti ir netgi jį įveikti.

Taip pat skaitykite