„Guosta“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės – šįkart nukauti dzūkai

Skirmantas Donėla

Sausio 15 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai žaidė RK „B“L čempionato rungtynes su Alytaus „ SRC-Dzūkija“ krepšininkais. Primename, jog pirmajame rate alytiškiai savo aikštelėje šventė pergalę rezultatu 67:61.
Šiose rungtynėse žiūrovai pamatė daug įdomių situacijų, bet jautėsi, jog „Guostos“ krepšininkai žino, kaip reikia kovoti su jaunaisiais alytiškiais, kurie į Prienus atvyko ne pačios pajėgiausios sudėties. Aikštelės šeimininkams pavyko revanšas – dzūkai buvo įveikti rezultatu 76:65 (19:15, 20:23, 18:4, 19:23).
Stakliškių komandos strategas Karolis Abramavičius po rungtynių naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog pirmoje rungtynių pusėje jautėsi, jog žaidėjai nebuvo tinkamai nusiteikę. Pasak trenerio, trečiajame kėlinyje  pavyko sustyguoti žaidimą puolime ir pagerinti gynybą. Po lengvų taškų  ketvirtojo kėlinio pradžioje žaidėjai atsipalaidavo ir varžovai surengė jiems gerą pamoką.
Alytiškių treneris Mindaugas Jaruševičius teigė, jog jo komandai koją pakišo jaunystė ir patirties stoka. Ketvirtojo kėlinio fenomeną jis įvardino kaip ėjimą va bank. Anot trenerio, iš dalies toks sprendimas pasiteisino, nes atsilikimas buvo sumažintas 15 taškų.

Rungtynės „Guostos“ komandai prasidėjo tragiškai. Per pirmąsias 3 min. K. Abramavičiaus kariauna nesugebėjo ne tik pelnyti nei vieno taško, bet ir apsiginti (0:4).Tiesa, dviejų tikslių tritaškių užteko, kad Stakliškių komanda išsiveržtų į priekį (6:4). Bet Alytaus komanda atsakė spurtu 4:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (6:8). Likus 3 min. iki kėlinio pabaigos „Guostos“ krepšininkai, po Mantvydo Gečionio tritaškio, įgijo 4 taškų pranašumą (13:9), o dar po dviejų minučių Vytautas Vaikšnis tolimu metimu padidino Stakliškių komandos pranašumą iki 6 taškų (19:13).  Po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai turėjo 4 taškų persvarą (19:15).

Antrajame kėlinyje žiūrovai pamatė dvi skirtingas aikštelės šeimininkų žaidimo puses. Pirmoje pusėje „Guostos“ krepšininkai dominavo aikštelėje ir kėliniui įpusėjus įgijo 12 taškų pranašumą (34:22).
Antroje pusėje Stakliškių komanda gavo gerą porciją šalto dušo ir iš turėto pranašumo po dviejų kėlinių liko tik vienas taškas (39:38).

Po didžiosios pertraukos „Guostos“ žaidėjai pradėjo žaisti komandinį žaidimą ir situacija aikštelėje pasikeitė kardinaliai. Ir po trijų kėlinių Stakliškių komanda padidino savo persvarą iki 15 taškų (57:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Guostos“ komanda tęsė savo dominavimą aikštelėje ir per 3 min. jų pranašumas šoktelėjo iki 22 taškų (66:44). Ir kai atrodė, jog bus iškovota lengva pergalė, situacija aikštelėje pasikeitė – apsivertė aukštyn kojom. Jaunieji alytiškiai pradėjo spausti „Guostos“ žaidėjus po visą aikštelę. 2-3 alytiškiai užspausdavo Stakliškių žaidėją, turintį kamuolį,  ir dažniausiai pasiekdavo savo tikslą.
Per 6 minutes „Guostos“ persvara ištirpo iki 7 taškų (70:63).

Visgi, K. Abramavičiaus kariaunai pavyko perprasti varžovų taktiką ir į dzūkų krepšį įkrito vienas po kito du tritaškiai (76:63), kurie palaidojo jų svajones apie pergalę (76:65).

RKL „Guosta“ – „ASRC – Dzūkija“ 76:65 (19:15, 20:23, 18:4, 19:23)