„Stakliškių“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje leido varžovams įmesti į savo krepšį tik 3 taškus ir sukūrė dar vieną pergalingą stebuklą

r-ruzgaitis-stakliskesSausio 30 d. „Stakliškių“ krepšininkai RKL „B“ divizione žaidė namų rungtynes su Kauno VDU-2 komanda. Ir vėl Rolando Žaldario auklėtiniai patampė savo sirgaliams ir patiems sau nervus. Po trijų kėlinių aikštelės šeimininkai turėjo 12 taškų deficitą, bet ketvirtajame galingai spurtavo, leido varžovams įmesti į savo krepšį tik 3 taškus, o patys subombardavo oponentus ir laimėjo rungtynes 11 taškų skirtumu (76:65).

„Stakliškių“ komandos strategas po rungtynių naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog prieš ketvirtąjį kėlinį griežtokai paprašė žaidėjų pradėti gintis. Tiesa, strategas pripažino, jog komandą ketvirtajame kėlinyje lydėjo ir sėkmė.

Rungtynės prasidėjo nesėkminga „Stakliškių“ ataka. Varžovai buvo taiklesni ir pirmieji pelnė taškus (0:2). Stakliškiečiai supyko ir atsakė spurtu 6:0 (6:2). Deja, keletą minučių „Stakliškių“ krepšininkai gana chaotiškai žaidė puolime ir neišnaudojo progų pelnyti taškus bei leido varžovams iš Kauno ne tik išlyginti rezultatą, bet ir persverti jį savo naudai (6:9). Vis tik aikštelės šeimininkai žingsnis po žingsnio pradėjo taisyti padėtį. Po kelių sėkmingų epizodų prie varžovų krepšio „Stakliškių“ komanda perėmė iniciatyvą – Tomas Čerkunovas išlygino rezultatą (13:13), o Laimonas Alionis tritaškiu persvėrė jį aikštelės šeimininkų naudai (16:13). Svečiai atsakė taikliu dvitaškiu ir po pirmojo kėlinio „Stakliškių“ krepšininkai turėjo vieno taško pranašumą (16:15).

Antrojo kėlinio pradžioje T. Čerkunovas pratęsė savo šou ir po dvitaškio su bauda padidino aikštelės šeimininkų persvarą ik 4 taškų (19:15). Deja, ir antrajame kėlinyje R. Žaldario auklėtiniams nepavyko išvengti „duobių“. Iš pradžių jie leido varžovams pelnyti penkis iš eilės taškus ir persverti rezultatą (19:20). Paskui dar blogiau. Kėliniui įpusėjus kauniečiai jau turėjo penkių taškų pranašumą (22:27).
Tiesa, po Dariaus Kuzmicko keturių iš eilės pelnytų taškų pavyko sumažinti skirtumą iki vieno taško (26:27), o po Roberto Ruzgaičio dvitaškio netgi išeiti į priekį (28:27). Bet gerą atkarpą pakeitė „duobė“ ir varžovai vėl įgijo 4 taškų persvarą (30:34). Kėlinio pabaigoje Simonas Januškis sumažino atsilikimą iki 2 taškų (32:34).

Trečiojo kėlinio pradžia „Stakliškių“ komandai iš pradžių buvo sėkminga (37:34), bet vėliau virto tikru košmaru. Varžovai aikštelėje siautėjo, o jų krepšys buvo lyg užrištas. Kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 13 taškų (37:50). Ir pirmavo svečiai. Aikštelės šeimininkams žaidimas nesiklijavo, nors vienu metu ir pavyko sumažinti skirtumą iki vienženklio skaičiaus (46:55, 48:57)). Bet tai buvo ne R. Žaldario auklėtinių kėlinys. Ir po trijų kėlinių „Stakliškių“ komandos taškų deficitas siekė 12 taškų (50:62).

Mažosios pertraukos metu „Stakliškių“ komandos strategas nevyniojo žodžių į vatą ir toks pokalbis ketvirtojo kėlinio pradžioje davė rezultatą. Aikštelės šeimininkai pradėjo sistemiškai mažinti atsilikimą. Svečių atakos pradėjo strigti „Stakliškių“ komandos gniaužtuose. Kėliniui įpusėjus Eigirdas Keblikas rezultatą išlygino (62:62). Varžovų atakos nebuvo rezultatyvios, o aikštelės šeimininkai pagavo įkvėpimą ir po dar dviejų sėkmingų atakų įgijo 4 taškų persvarą (66:62). Kauniečių treneris iš nevilties paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nelabai padėjo. Tiesa, VDU-2 krepšininkai pagaliau pelnė pirmuosius ketvirtajame kėlinyje taškus ir sumažino skirtumą iki 3 taškų (68:65), bet sustabdyti „Stakliškių“ komandos jau nesugebėjo. R. Žaldario auklėtiniai kaip ant sparnų sužaidė kėlinio pabaigą ir po to, kai T. Čerkunovas baudomis padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 11 taškų (76:65), varžovai pasidavė.

RKL „B“ divizionas: „Stakliškės“ – Kauno VDU-2 76:65 (16:15, 16:19, 18:28, 26:3)