Rita Anušauskienė: „Mėgstu iššūkius. Tai ir paskatino dalyvauti konkurse „Pasakos“  direktoriaus pareigoms užimti“

Vidmantas Venclovas

Prieš daugiau nei mėnesį Prienų lopšeliui-darželiui „Pasaka“ pradėjo vadovauti alytiškė, save laikanti tikra dzūke, metodininkė Rita Anušauskienė. Atrodo, tik neseniai buvo paskelbtas pakartotinis konkursas šios įstaigos direktoriaus pareigoms užimti, bet, pasak pašnekovės, domėjimasis konkursais Prienų švietimo įstaigose prasidėjo daugiau nei prieš metus. 37 metų darbo su vaikais stažą turinti moteris teigė, jog „Pasaka“ tik trečia jos darbovietė per ilgą darbinę veiklą.

Pastaruosius ketverius metus R. Anušauskienė ėjo direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas darželyje „Nykštukas“ ir, pasak jos, jautėsi turinti patirties ir ambicijų žengti toliau.

R. Anušauskienė mokėsi ir baigė  Pivašiūnų vidurinę mokyklą, įstojo į Kapsuko Onos Sukackienės pedagoginę mokyklą, o baigė jau Marijampolės pedagoginę muzikos mokyklą. Vėliau įstojo į Vilniaus pedagoginį universitetą ir baigusi išlyginamąsias studijas įgijo bakalauro kvalifikaciją. Dabar mokosi ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, siekia magistro laipsnio.

Ritos šeima: vyras Rimantas, 35 m. sūnus Einaras, 28 m. dukra Emilija, sūnaus vaikai – pirmokė anūkė Evutė ir 8 mėnesio anūkas Gustukas.

„Mes su anūke Evute pirmokės: aš ISM universitete, ji – mokykloje“, – su šypsena konstatavo pašnekovė.

Paklausta, kodėl pasirinko Prienus, R. Anušauskienė pasakė, jog norėjo išbandyti save, ir supratusi, jog jokių kliūčių dalyvauti konkurse nėra, pabandė ir laimėjo. „Mane priėmė labai geranoriškai ir šiltai švietimo skyriaus vedėjas, Prienų rajono savivaldybės meras, kolegos iš kitų darželių ir kolektyvas. Jausmas labai geras ir įpareigoja“, – sakė naujoji vadovė.

Pasak jos, „Pasakoje“ dirba profesionalūs specialistai, todėl ji tiki, jog bendras darbas atneš pasitenkinimą visiems – darbuotojams, vaikams ir jų tėvams.

„Naujovių ir pokyčių tikrai bus, bet suprantu, kad sukurti ką nors ypatingai naujo – sudėtinga, todėl viską darysime palaipsniui. Tikslas vienas – džiaugtis vaikų pasiekimais, įžvelgti kiekviename vaike ypatumus ir juos puoselėti“, – mintis dėliojo „Pasakos“ direktorė.

Anot jos, darželyje vyksta labai daug gerų dalykų, kurie turi būti matomi, todėl jau sukurtas Facebook profilis, kuriame dalinsis savo veikla.

„Būti vadovu nelengva, bet esu iš tų, kurie įsiklauso į darbuotojų poreikius ir juos išgirsta. Tikiuosi, jog ir darbuotojai išgirs mane. Visada buvau linkusi į lyderystę, todėl tvirtais žingsniais judėsime į priekį“, – pokalbį užbaigė Rita Anušauskienė.

Ką gi, direktorė tikrai turės veiklos, nes planuojamas pastato remontas.

Lopšelį-darželį „Pasaka“ lanko 127 vaikučiai, o į įstaigą jie priimami nuo vienerių metų.

Taip pat skaitykite