Rinkimų šurmulys pasibaigė. Liko tik vienas klausimas – ką į valdančiąją koaliciją pakvies Prienų socialdemokratai?

IMG_2732

Vacys Staknys

Kovo 5 d. rinkimų rezultatai tokie, kad visiškai aišku, kas toliau valdys Prienų rajono savivaldybę. Tai, neabejotinai, socialdemokratai. Alvydo Vaicekausko vedami socialdemokratai jau pirmajame ture užsitikrino mero postą ir 12 mandatų 25 vietų Taryboje.

Beliko sužinoti, kurią politinę jėgą socialdemokratai pakvies į valdančiąją koaliciją. Logika rodo, kad kviesti prisijungti antruosius pagal laimėtus mandatus į Tarybą demokratus neapsimoka, nes visus pagrindinius postus pasidalins patys socialdemokratai.

Kalbinti kitų partijų, patekusių į Tarybą, politikai turi skirtingas nuomones dėl darbo valdančiojoje koalicijoje. Štai konservatorių, kurie gavo du mandatus, rajone vedlys Jovydas Juocevičius pasakė, jog, jei bus pakviesti prisijungti prie valdančiųjų, kvietimą priims.

LVŽS Prienų skyriaus pirmininkė Laimutė Jančiukienė patvirtino, jog dirbs Taryboje ir atsisakys darbo rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriuje. „Mes norime dirbti pozicijoje, o ne opozicijoje“, – teigė L. Jančiukienė.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderė rajone Loreta Jakinevičienė nemano, kad socialdemokratai turės, ką pasiūlyti, todėl logiškiausias sprendimas – būti opozicijoje. Pasak demokratų atstovės, laimėti penki mandatai. Tai geras rezultatas, nors buvo planuota turėti šešis ir patekti į antrąjį turą. „Ką gi, situacija pasikeitė ir meras buvo išrinktas po pirmojo turo. Nors skirtumas, viršijantis 50 %, nedidelis, bet perskaičiavimo nereikalausime“.

Išanalizavus gautus atsakymus, galima teigti, jog socialdemokratai turi pasirinkimą, ką pakviesti, bet realiausias variantas – pagal Krikščionių partijos sąrašą į Tarybą išrinktą Rasą Ivanauskienę ir šio vieno balso užtenka turėti daugumą.

Tiesa, yra ir kitas variantas – kitoms partijoms susijungti ir sukurti valdančiąją koaliciją be socialdemokratų. Bet toks variantas mažiau tikėtinas.

Vienas dalykas aiškus. Tarybos sudėtis tikrai atsinaujins. Ateis nemažai naujų veidų ir Taryba atjaunės.

Kaip vertinate įvykusių rinkimų į savivaldą rezultatus Prienų rajone?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Taip pat skaitykite