Rinkimai praėjo. O kas toliau?

Vacys Staknys

Rinkiminė karštligė pagaliau pasibaigė. Beliko sulaukti oficialių rezultatų bei stebėti, kaip bus formuojama valdančioji dauguma ir Vyriausybė. Be jokios abejonės, formuoti Vyriausybę bus patikėta socialdemokratams, kurie gavo daugiausiai balsų. Iš tiesų, jau aiškūs ir LSDP partneriai – darbiečiai ir „teistvarkiai“.

Bet mane daugiau domina situacija mūsų krašte. Visi gerai žinome, jog Prienų-Birštono vienmandatėje apygardoje laimėjo nepriklausomas kandidatas Andrius Palionis, kuris yra pareiškęs, jog Seime dirbs socialdemokratų frakcijoje ir, tikėtina, papildys LSDP gretas.

Šios partijos Prienų skyriaus pirmininkas Alvydas Vaicekauskas, kuris dėl patekimo į Seimą kovojo antrame ture su A. Palioniu, kvitrina.tv rinkimų rezultatų paskelbimo naktį sakė, jog antrojo turo rezultatams, kaip ir pirmojo, nemažą įtaką turėjo ta aplinkybė, jog A. Palionio komandoje dirbo nemažas būrys skyriaus narių ir, neabejotina, jų atžvilgiu bus priimti vienokie ar kitokie sprendimai.

Sunku prieštarauti akivaizdiems dalykams, nes A. Palionio naudai tikrai dirbo socialdemokratai, ir ne tik Prienų skyriaus. LSDP nariai, kuriems metamas neetiško elgesio šešėlis, teigė, jog jų sąžinė švari, nes A. Palionį jie vertina kaip buvusio ilgamečio skyriaus pirmininko J. Palionio darbų tęstinumo garantą. Jie taip pat akcentavo, jog LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius viešai paaiškino situacijos subtilumą, bet kartu džiaugėsi, jog prie frakcijos prisidės ir ilgamečio bendražygio sūnus.

Tiesa, balsuodami daugiamandatėje socialdemokratai įrodė savo vieningumą ir mūsų krašte gavo didžiausią rinkėjų palaikymą.

Kalbinti įtakingi rajono socialdemokratai teigė, kad skyriui šiuo metu nereikalingi nauji sukrėtimai ir kad būtina ieškoti sąlyčio taškų tarp skirtingas nuomones turinčių bendrapartiečių. Ar pavyks socialdemokratams išlaikyti vieningumą?

Beje, po to, kai mūsų rajone buvo suformuota nauja koalicija ir socialdemokratai grįžo į valdžią, tapo akivaizdu, jog vieningumo LSDP frakcijoje Taryboje stokojama. Kai kurios politinės jėgos bando naudotis socialdemokratų išoriniu skilimu, bet sunkiai įsivaizduojama, jog viena stabiliausių jėgų rajone nesugebės susitelkti ir įveikti laikinus nesutarimus. Be jokios abejonės, tai įrodė ir rinkimai daugiamandatėje apygardoje, kai krašto žmonės išreiškė pasitikėjimą socialdemokratais.

Ką gi, rinkimai praėjo, po dviejų metų vyks kiti, o vėliau ir dar kiti. Bet rinkimai tik gyvenimo blyksniai, o tikras gyvenimas vyksta tarp jų. O tai svarbiau, negu patys aukščiausi postai…

Taip pat skaitykite

6 komentarai

  1. rinkėjai

    kurie mąsto apie rajono ateitį palaikė A. Vaicekauską ir kaip Prienų raj. gyventojas gavo daugiausia balsų, o kiti balsavo kad naujas, nepriklausomas kandidatas, o jiems visai nesvarbu, kaip bus rajone, tik svarbiausia, kad gavo dovanėlių, ypač per medžiotojų šventę visi džiaugėsi, kad buvo atvežta gausybė įv, buitinės technikos ir išdalinta, o kas iš to rajonui, bus matyti, kaip toliau dalins dovanėles ir kokia pagalba bus teikiama rajonui
    Labai klystate, jei Vaicekauskas uždarinėjo mokyklas, kur buvo pakankamai vaikų, jis kaip tik palaikė ir priešinosi, kad nebūtų uždaryta Nemunas ir kitos mokyklos, šiukšlių išvežimas yra visos respublikos reikalas, čia ne vien Prienams ši problema netinkamai spręsta, o kad partiją reikia valyti tai rimtas reikalas, tikriausiai apie tai bus galvojama, nes socialdemokratams žmonės patikėjo mandatus, tai reikia jų lūkesčius patenkinti, tik ne su šiuo Meru.
    Sėkmės socialdemokratai, rimtai galvokite, ką toliau daryti!

  2. vilhelmas

    Laikas parode ,kad mokyklu uzdarinejimas, antriniu atlieku isvezima priverstinai gyventojus apmokestinant,Jiezno mokyklos skirtu pinigu isvaistyma ir kt. rinkejai uz tai didelia balsu dauguma nubaude Vaicekauska .