Rinkimai: neblogas aktyvumas, neveikiantys spausdintuvai, žioplos klaidos ir štilis

IMGP3587

Vacys Staknys

Kovo 5 d. 16 val., VRK duomenimis, Birštono savivaldybėje jau balsavo 53,99 % rinkėjų, Prienų rajono savivaldybėje – 41,2 %. Šie skaičiai gan pozityvūs, nes viršija 2019 m. rinkimų rodiklius. 

Birštono savivaldybėje aktyviausi yra miestiečiai (57,53 %), Nemajūnų apylinkėje balsus už savo kandidatus atidavė 50,96 % rinkėjų.

Prienų rajono savivaldybėje pagal aktyvumą pirmauja Užuguosčio apylinkės rinkėjai (55,41 %). Prasčiausias aktyvumas fiksuojamas Ašmintos apylinkėje (30,7 %). 

Žinių apie nusižengimus nelabai daug, bet užtat apylinkėse stringa kompiuteriai, neveikia spausdintuvai. O vienoje apylinkėje komisija nepastebėjo, jog neiškabino vieno kandidato į merus nuotraukos. Po rinkėjų pastabų klaida buvo ištaisyta, bet kandidato atstovai užfiksavo šį pažeidimą ir pranešė VRK. Ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šios, galima teigti, žioplos klaidos? VRK  sprendimą pateiksime, kai bus informacija apie tai. Apylinkės pirmininkė atsiprašė už šią klaidą. 

Balsavimas vyksta iki 20 val.  Biuletenių skaičiavimas prasideda iškart po apylinkių uždarymo. 

Portalo kvitrina.com reporteriai apsilankė keliose abiejų savivaldybių apylinkėse. Reikia pastebėti, jog rinkimuose dirba nemažai jaunimo, darbas vyksta sparčiai, dažnas rinkėjas ateina balsuoti su savo atžalomis. Ir tai džiugina, nes auga karta, kuriai rinkimai – tai galimybė išsakyti savo nuomonę.

Taip pat skaitykite