Rinkimai įvyko, išrinktas meras ir Taryba. O kas toliau?

IMGP3694Rinkimų šurmulys nutilo. Kaip ir viskas aišku. Meras išrinktas ir juo tapo socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas, kuris antrajame ture įveikė „tvarkietę“ Loretą Jakinevičienę. Aiškūs ir Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariai – į ją išrinkti 7 partijų ir 2 visuomeninių rinkimų komitetų atstovai.

Dar prieš rinkimus apie bendradarbiavimą paskelbė keturių partijų ( „tvarkiečių“, konservatorių ir krikščionių, valstiečių ir liberalsąjūdiečių)  ir A. Vaidogo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto atstovai. Ar šis manevras padėjo jiems iškovoti tas 12 vietų, o gal, atvirkščiai, sutrukdė pasiekti geresnių rezultatų?

Bet faktas įvyko ir kitaip jau nebus. Tiesa, po antrojo mero rinkimų turo L. Jakinevičienė, A. Vaidogas ir kiti tvirtino, jog „Penkių koalicija“ toliau laikysis kartu.

Ir dabartinė valdančioji koalicija po įvykusių kovo 1 d. rinkimų į Tarybą pranešė, jog jungiasi į koaliciją. Rinkimai parodė, jog balsuodami rajono žmonės abi stovyklas palaikė vienodai – „Penkių“ ir „Keturių“ koalicijos gavo po 12 vietų Taryboje.

Atsakymas į klausimą: „Kas vadovaus rajonui ateinančius ketverius metus?“ buvo gautas antrajame mero rinkimų ture. Paprastai tariant, A. Vaicekausko pusė triumfavo ir jau pradėjo ruoštis perimti valdžią rajone. O tiksliau, ruošiasi pratęsti vadovavimą, bet su nauju vedliu.

Būsimojoje, kaip ir dabartinėje, kadencijoje koalicija lipdosi aplink socialdemokratus, kurie Taryboje turi 6 vietas.

„Penkių koalicijos“ tvirtinimai, jog jie ir toliau laikysis kartu bei „Keturių koalicijos“ pareiškimas, jog jie pasiruošę tęsti pradėtus darbus, leidžia daryti prielaidą, jog pagrindinius postus rajone padalins būtent dabar esantieji valdžioje.

Tiesa, išrinktasis meras A. Vaicekauskas, paklaustas apie galimus kandidatus užimti mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus ir kitus postus, atsakė, jog dar per anksti apie tai kalbėti, nes anksčiau reikia suderinti bendrą veiksmų planą, o paskui imtis personalijų.

Liberalas Algis Marcinkevičius taip pat nebuvo kalbus, bet pabrėžė, jog koalicijos partneriai pasirengę dirbti kartu ir dėl vieno, kito posto susitars nesunkiai. Jis taip pat nemano, jog koalicija gali sugriūti dėl postų pasidalinimo.

Deja, kitų dviejų koalicijos partnerių atstovų pakalbinti nepavyko.

Užtat „Penkių koalicijos“ atstovai tvirtino, jog laikysis kartu. L. Jakinevičienė pasakė, jog jų koalicija pasirengusi dirbti opozicijoje, bet kartu bus dirbama rajono žmonių labui. Tiesa, atsižvelgiant į „tvarkietės“ poziciją, galima teigti, jog 13-tukui formuoti savivaldybės komandą reikės savo balsais.

Arūnas Vaidogas ir Gintautas Bartulis taip pat teigė, jog išlieka ištikimi koaliciniam „Penkių“ susitarimui.

Gintaras Kleiza naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog visi susitarimai galioja, o skyriuje pasikeitusi situacija nebuvo aptarinėjama.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, būsimieji valdantieji dar nesudėjo visų taškų ant „i“ ir yra skirtingų nuomonių, kas turi užimti mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus postus. Netgi pasirodė informacija, jog į administracijos vadovo pareigas gali būti siūlomas E. Visockas, bet valdančiųjų atstovai to nepatvirtino, nors nebuvo ir aiškaus paneigimo.

Reikia aiškiai įvardinti, jog administracijos direktoriaus postas savivaldos lygmenyje – vienas atsakingiausių. Štai, naujai išrinktas Vilniaus meras pareiškė, jog į administracijos direktoriaus postą bus ieškomas profesionalus vadybininkas, kuris gali būti ir nepartinis.

Daug kalbama ir apie tai, kas gali tapti mero patarėju. Portalo manymu, šios pareigos gali būti patikėtos Jūratei Zailskienei. Deja, A. Vaicekauskas tokios prielaidos nepatvirtino, bet ji kategoriškai nebuvo paneigta.

Zailskienė, išgirdusi klausimą, atsakė, jog į jį gali atsakyti tik išrinktasis meras.

Kokiu keliu žengs Prienų rajono savivaldybės meras ir jo komanda? Visi sako, jog iki balandžio 16 d. yra laiko ir viskas paaiškės Tarybos posėdžio metu.

Rajono politikų slapukavimas nieko gero neduoda, nes visuomenė nori žinoti pretendentų į pagrindinius savivaldybės postus pavardes.

 

Taip pat skaitykite

10 komentarai

 1. Klausimas

  Daug kas sako, kad reikia asmenybių. Tai kur jos? Kaip žinia, asmuo ir asmenybė – tai ne tas pats. Klausimas lieka retoriniu.

 2. sąžinė

  Ir pozicija, ir opozicija rinkimuose naudojo tas pačias leistinas ir neleistinas priemones. Kadangi naujoji valdžia nieko nesiskiria nuo dar veikiančios, tai aišku kad opozicijos nusižengimų rinkimuose daugiau – nes taip reikia daryti, jei nori išlaikyti pergalę ir valdžią savo rankose.
  Kalbant apie susidariusios valdančios koalicijos sąžinę, tai ji lygi nuliui. Juk jau dirbo 4 metus, bet niekas nepagerėjo. Gerėjo tik valdančiųjų giminių ir jų pažįstamų pozicijos. Tiesa, vienas dalykas per valdymo laikotarpį padidėjo – tai rajono savivaldybės skola.
  Na, o kas liečia būsimą merą Vaicekauską – tai niekas tuo labiau nesikeis. Prieš keletą metų, būnant jam meru, ir jis pats tik trynė šiltą kėdę. Ir kiti savivaldybės tarnautojai tada trynė, dabar trina ir užtikrintai trins toliau. Vaicekauskas tikrai neturi drąsos daryti rimtų permainų (na nebent kažką truputį papudruoti gali)! Jis labiau mėgsta ramybę ir įprastą tėkmę.
  Tad Prienų savivaldybė buvo biedna ir toliau gyvens biednai…