Rimantas Ignatavičius: „Metai buvo sėkmingi. Prie centralizuotų tinklų prisijungė 306 nauji vartotojai“

IMG_1958

Jonas Kavaliauskas

Bendrovės „Prienų vandenys“ direktorius Rimantas Ignatavičius, paklaustas apie įmonės veiklą 2022 metais, šiek tiek pagalvojęs pradėjo vardinti įgyvendintus projektus, o vėliau apibendrino savo išsakytas mintis ir pasakė, jog metai buvo sėkmingi, nes prie centralizuotų vandentvarkos tinklų prisijungė 306 nauji vartotojai.

Pasak bendrovės vadovo, dirbama buvo Prienuose, Balbieriškyje, Užuguostyje, Pakuonyje. Be naujų trasų įrengimo, vyko remonto darbai, o taip pat buvo perimami dar kolūkių laikais pakloti tinklai.

R. Ignatavičius pabrėžė, jog bendrovė labai rimtai žiūri į pažeidėjus, kurie nelegaliai prisijungia prie tinklų arba teršia gamtą. Prevencinis darbas padėjo surasti 4 „nelegalus“. Dar buvo išaiškinti septyni piliečiai, kurie lietaus vandenį buvo nukreipę į nuotekų tinklus. Būna ir tokių, kurie teigia, jog neturi nuotekų, bet vėliau paaiškėja, jog jie teršia gamtą.

Be investicijų į tinklus, bendrovė ieško būdų, kaip sumažinti išlaidas ir efektyvinti savo darbą. Bendrovėje įdiegta savitarnos svetainė, atsisakyta popierinių sąskaitų. Pagal turimus duomenis, savitarna naudojasi per 30 % vartotojų. Kiti gauna sąskaitas į el. paštus. Apmokama per elektroninę bankininkystę arba e-kortelėmis.

Atsisakoma senos technikos, perkama nauja ir efektyvesnė. Štai nupirkta 10 kub. m nuotekų gabenimo cisterna. Planuojama įsigyti ir 6 kub. m cisterną.

Paklojus naują nuotekų trasą Kęstučio gatvėje pavyko žymiai sumažinti vandens infiltracijos mastą.

Naujų klientų daugėjimas privertė pakeisti ir bendrovės struktūrą, nes padidėjo administracinio darbo su klientais apimtys. Tiesa, per keletą metų efektyvinant darbų atlikimą bendras darbuotojų skaičius sumažėjo 5 etatais.

Bendrovė atsisako nereikalingo turto ir šiuo metu parduoda 1,8 ha sklypą Pramonės gatvėje.

R. Ignatavičiaus teigimu, bendrovės finansinė situacija kasmet gerėja ir leidžia kai kurios projektus vykdyti naudojant nuosavas lėšas. Direktoriaus planuose kitus metus baigti pelningai.

2023 m. taip pat numatoma atlikti nemažai vandentvarkos darbų, o kartu bus stengiamasi mažinti savikainą. Planuojama įrengti dvi saulės elektrines Kauno ir Pramonės gatvėse.

Ir dar.  Bendrovės direktorius perspėjo, jog namų ūkių savininkai, kurie nenori įrengti apskaitos prietaisų, sulauks padidintų tarifų. Taip pat bus tęsiama amnestijos akcija už neteisėtus prisijungimus ir kitus pažeidimus, jei žmonės patys prisipažins ir pašalins juos.

R. Ignatavičius suteikė informaciją, jog yra galimybė padėti žmonėms prisijungti prie centralizuotų vandentvarkos tinklų, nes gautas finansavimas, kuris leidžia apmokėti žmonėms prisijungimo kaštus nuo tinklų iki jų namų įvadų.

Bendrovėje dirba 35 darbuotojai.

Rajono gyventojai geriamu vandeniu aprūpinami iš 19 vandenviečių, kuriose įrengti 26 gręžiniai 25–180 metrų gylyje.

Bendrovė rajone eksploatuoja 8 buitinių atliekų valymo sistemas bei valymo įrenginius, 27 perpumpavimo stotis. Prienų miesto nuotekos valomos UAB „Birštono vandentiekis“ valymo stotyje.

Pokalbio pabaigoje UAB „Prienų vandenys“ direktorius išsakė viltį, jog gyventojų ir bendrovės pastangomis pavyks sumažinti kainų kilimo kreivę.

Taip pat skaitykite