Rezultatyvaus komandos lyderių žaidimo pergalei neužteko

IMGP26012

Spalio 16 d. Prienų „Labas GAS-KKSC“ komanda savo arenoje pradėjo 2021/2022 m. sezono RKL „A“ čempionatą su Kėdainių „SC-Ateitis“ krepšininkais. Po įspūdingos pradžios, „juodo“ antrojo kėlinio ir bandymų pasivyti nutolusius varžovus Pauliaus Ivanausko kariauna turėjo pripažinti svečių pranašumą (67:74).

Iškovoti pergalės komandai nepadėjo rezultatyvus Gedimino Maceinos (24 taškai, 6 atkovoti kamuoliai) ir Edo Valentos (16 taškų, 10 atkovotų kamuolių) žaidimas. Iš viso „Labas GAS-KKSC“ komandai taškus pelnė tik 6 žaidėjai. 12 taškų Mantvydo Gečionio sąskaitoje, 8 – Arno Tilindės (6 atkovoti kamuoliai), 4 – Dariaus Kuzmicko, 3 – Pauliaus Bartkevičiaus. Deja, Mantvydas Gečionis padarė 5 klaidas, Gediminas Maceina – 3, Edas Valenta – 2.

Po rungtynių strategas Paulius Ivanauskas pasakė, jog komandos žaidimui nemažą įtaką turėjo antrojo kėlinio pradžioje gauta Arno Tilindės trauma. Visgi, Prienų komanda daugiau kliovėsi individualiais veiksmais, komandinis žaidimas streikavo (atlikti tik 8 rezultatyvūs perdavimai).

Pradžia – kaip iš natų

Rungtynių pradžioje aikštelės šeimininkai iškart šovė į priekį ir jau po keturių minučių pirmavo 13:2. Deja, dar po dviejų minučių skirtumas tarp komandų buvo tik 3 taškai (13:10). Arnas Tilindė ir Mantvydas Gečionis nutolino komandą (17:10). Bet svečiai iš Kėdainių sumažino skirtumą iki vieno taško (17:16). Edo Valentos keturi iš eilės pelnyti taškai leido Prienų komandai padidinti persvarą iki 5 taškų (21:16). Po Gedimino Maceinos prasiveržimu pelnytų dviejų taškų ir uždirbto baudos metimo „Labas GAS-KKSC“ komanda jau pirmavo 6 taškais (24:18). Po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkų pranašumas siekė tik 4 taškus (24:20).

Juoda“ antrojo kėlinio antroji pusė

Kėlinio pradžioje svečiai galutinai perėmė iniciatyvą ir labai greitai persvėrė rezultatą savo naudai (24:26). Tuo metu traumą gavo Arnas Tilindė. Edas Valenta išlygino rezultatą (26:26). Deja, per likusį laiką Kėdainių komanda nulėkė į priekį lyg greitasis traukinys ir po dviejų kėlinių varžovus skyrė 14 taškų (28:42).

Nuopuolis tęsiasi

Trečiajame kėlinyje situacija aikštelėje nesikeitė. Svečiai didino persvarą (32:52). Ir nors Prienų komandos žaidimas atsigavo ir atsilikimą pavyko sumažinti iki 14 taškų (40:54), po trijų kėlinių „Labas GAS-KKSC“ deficitas siekė 16 taškų (42:58).

Spurtas padėjo sumažinti taškų skirtumą, bet situacijai ištaisyti neužteko laiko

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkams labai greitai pavyko sumažinti skirtumą iki 11 taškų (49:60). Bet svečiai nebuvo linkę užleisti iniciatyvos ir padidino savo pranašumą iki 17 taškų (49:66). Ir tada Pauliaus Ivanausko auklėtiniai laimėjo trijų minučių atkarpą rezultatu 12:0 ir priartėjo prie varžovų (61:66). Deja, per likusias dvi minutes Kėdainių komandų neleido daugiau sumažinti skirtumo ir išlaikė turėtą pranašumą (67:74).