Rašytojos Birutės Jonuškaitės kūrybos vakaras

B. Jonuškaitė

Balandžio 5 d. 19 val. Birštono viešoji biblioteka kviečia klausytojus į rašytojos, poetės, vertėjos Birutės Jonuškaitės kūrybos vakarą Birštono kurhauze, dalyvaus dainų autorius ir atlikėjas Vygantas Kazlauskas. Susitikimo metu kalbėsimės apie romanus „Maranta“, „Maestro“, eseistinę knygą „Laikas ir likimai“, kūrybos procesą, gyvenimo spalvas ir atspalvius, apie žmogų ir gamtą. Klausysimės V. Kazlausko virtuoziškai atliekamų dainų, gaivinančių ir įkvepiančių sielą.

Rašytoja B. Jonuškaitė gimusi Punsko vlsč., Seinų apskr., nuo 1985 m. gyvena Lietuvoje, t. y. užaugusi tarp dviejų kultūrų – lenkų ir lietuvių. Nuo 2018 m. iki šiol eina Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės pareigas. Apdovanota daugeliu premijų, tarp jų 2016 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2016 m. Lenkijos Respublikos valstybinis apdovanojimas Auksinis kryžius už nuopelnus vystant lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą, lenkų kultūros populiarinimą bei bendradarbiavimą su Lenkija, 2020 m. Baltijos Asamblėjos premija, 2020 m. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premija už publicistikos kūrinius ir kt.

B. Jonuškaitė labai šilta, nuoširdi ir atvira, turi puikų humoro jausmą, myli žmogų ir gamtą. Jos atidus, tyrinėjantis žmogaus psichologiją ir elgesį žvilgsnis atsispindi kūryboje. Rašytoja meistriškai atskleidžia moterų charakterius, audžia intriguojančius siužetus, neįprastas istorijas, talentingai kuria sudėtingą meninį audinį, yra puiki vertėja. „Marantoje“ pateikiamos trijų moterų – Dominykos, Saulės ir Rasos – meilės istorijos, „Maestro“ – šios knygos tęsinys, „Laikas ir likimai“ pasakoja apie žinomų žmonių gyvenimo vingius, pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą.

V. Kazlauskas, medikas, renginių režisierius, dainų autorius ir atlikėjas, žavi dainų tekstais, melodija ir atlikimo maniera. Daina išplaukia iš pačių širdies gelmių, susidaro toks įspūdis, kad dainuojama visu kūnu. Interviu V. Kazlauskas pasakęs, kad muzika – jo gyvenimo dalis. Koncertuoja vienas arba kartu su žinomais lietuvių dainininkais, grupėmis Lietuvoje ir užsienyje. Džiugina lietuvių ir prancūzų dainomis, gyvenęs ir mokęsis Prancūzijoje. Charizmatiškasis menininkas išleidęs ne vieną savo atliekamų dainų CD, kurių visada malonu klausytis.

Vakaro metu laukia įdomus susitikimas su B. Jonuškaite ir V. Kazlausku. Tai proga iš niūrios dabartinės kasdienybės pasinerti į meno pasaulį, į save, pasisemti stiprybės, sušilti kūrybos šviesoje, pažadinti mintį ir apmąstyti savo būtį.

Kristina Bačiulienė

Taip pat skaitykite