Rajono savivaldybės taupymo planai – nuo kultūros centrų sujungimo iki seniūnijų stambinimo

Prienų rajono savivaldybė išgyvena rimtą finansinę krizę. Naujoji valdančioji dauguma po daug žadančių kalbų šia tema jau pradėjo svarstyti idėjas, kaip „lopyti“ situaciją.

Jau artimiausiame Tarybos posėdyje bus pasiūlyta atsisakyti keleto ES finansuojamų projektų – Veiverių dienos centro steigimo ir Revuonos parko modernizavimo. Taip pat taupymo sąraše buvo ir idėja prieš penkerius metus nuo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro atskirtų pagrindinių seniūnijų kultūros ir laisvalaikio centrų sujungimas į vieną vienetą.

Tiesa, mero pavaduotojas Egidijus Visockas naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog tikriausiai šios idėjos bus atsisakyta, nes pateikti skaičiai ir kultūros svarba seniūnijose rodo, kad sutaupyti kažin ko nepavyks, o ir sprendimas gali neigiamai atsiliepti seniūnijų kultūriniam ir visuomeniniam gyvenimui.

Penkis kultūros ir laisvalaikio centrų vadovus ne itin pradžiugino nauja idėja, nes šiuo metu atsigavusi ir pakankamai darnai dirbanti sistema būtų sugriauta, o jau įdėtos investicijos galėtų virsti „pelenais“.

Taupymo programoje taip pat yra pasiūlymas stambinti seniūnijas, o Prienų mieste palikti tik du švietimo įstaigų (mokyklos) juridinius vienetus.

Tiesa, kol kas niekas nežino, kiek kainuotų seniūnijų reorganizavimas ir kiek būtų sutaupyta. Taip pat turbūt niekas neskaičiavo, su kokiomis problemomis susidurs reorganizuojamų seniūnijų gyventojai.

Pasak mero pavaduotojo, visos išvardintos idėjos ir yra idėjos, o ne konkretūs veiksmų planai. Anot E. Visocko, ieškoti sprendimų, kaip sutaupyti, būtina, nes jau dabar administracijos darbuotojai priversti imti neapmokamas atostogas.

Tik labai keistai atrodo, kai kalbos apie visuotinį taupymą iškart išnyksta, kai skubama užimti laisvas vietas, kurioms nebuvo poreikio ne vienerius metus.

Tikėti, jog į pagalbą savivaldybei atskubės Vyriausybė, taip pat nereikia. Savivaldybėje besilankantys įvairių partijų Seimo nariai, išgirdę apie sudėtingą finansinę padėtį, apie pagalbą net neužsimena, tačiau pataria gyventi pagal išgales. Štai ir visa aritmetika. Kaip sakoma, skęstančiojo gelbėjimas – jo paties reikalas.

Vacys Staknys

 

Taip pat skaitykite

10 komentarai

  1. gaila

    Jeigu vienus metus vaikai pabūtų namuose kiek sutaupytume. Vaikams nieko nereikia, mokytojams už priverstines prastovas mažai mokėti reikėtų.

  2. K.Palioniui

    Auditas – visada gerai. Bet labiausiai miestui reikėtų, kad jam vadovautų ne tokie kaip Tamsta – nekompetetingi, arogantiški ir atsitiktiniai valdininkai. Teisybės dėlei – dabartiniai irgi tokie patys…