Puokštę įvairių renginių vainikavo galinga eisena ir atlikėjų koncertas Prienų estradoje

P5271294

Vidmantas Venclovas

521-ąjį savo gimtadienį Prienai pasitiko plačiai. Jau nuo gegužės 19 d. šiai datai paminėti vyko įvairūs renginiai. Apie pirmąją Prienų krašto šventės dieną jau rašiau. Dabar pabandysiu apžvelgti kitus renginius, kuriuose pavyko sudalyvauti. 

Poezijos pavasario“ dalyvių desantas buvo atvykęs į Vinco Mykolaičio-Putino tėviškę ir skaitė savo eiles. Į Pilotiškės susirinkę kraštiečiai ir svečiai lyg atsidūrė kitame šimtmetyje, nes vienkiemio kieme yra nemažai vietų, kurios per 130 metų mažai ir pasikeitė.

Mykolaičių palikuonys toliau gyvena tėviškėje ir ją puoselėja.

Mano tolimesnis kelias nuvingiavo į Prienus, kur erdvėje prie Nemuno vyko mėlynai baltas kraštiečių susibūrimas, skambėjo muzika. Vakaronės dalyvius pasveikino Nemunu kursuojantis laivas „Algirdas“, o danguje savo akrobatinius sugebėjimus demonstravo Kauno aeroklubo pilotai. Trys ANBO lėktuvai sinchroniškai atliko akrobatinius triukus ir sužavėjo prieniečius bei miesto svečius. 

IMGP8452

Šventės programoje sau vietą surado ir sakralinės muzikos festivalis Prienų bažnyčioje. Skambanti dvasinga muzika leidžia pabūti su savimi ir apmąstyti gyvenimo tėkmę.

Neliko nuošalyje ir jaunimas, kuris Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kieme pristatė literatūrinę instaliaciją „Skleiskime Prienų krašto himną!“. Instaliacijos autorė jaunoji menininkė Augustė Volungevičiūtė. Taip pat buvo pristatyta ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjos Eglės Uleckienės sukurta literatūrinė instaliacija „Literatūrinė Prienų krašto himno mankšta“.

Šeštadienio ryte Beržyno parką užtvindė vaikų atliekamos populiarios dainos. Kartu su studija „Ramunėlė“, kuri simboliškai šventė savo 10-ies metų jubiliejų, susirinkusius džiugino Kėdainių, Prienų ir Skriaudžių dainorėliai. 

O vakare Laisvės aikštę ir Vytauto gatvę užtvindė spalvingi eisenos dalyviai. Tūkstantis kraštiečių žygiavo nuo Laisvės aikštės link estrados, kur visų laukė paruošta scena, repeticijas atlikę atlikėjai ir prekybininkų mugė. 

Šiemet šventėje eisenos priekyje žygiavo ir grojo karinis orkestras, kuris atliko programą estradoje ir davė koncertų maratonui pradžią. Vėliau koncertavo trio „The Ditties“, Tadas ir Iglė bei Saulius Prūsaitis. Bet koncerto pradžioje nuskambėjo Prienų krašto himnas, kurį sugiedojo vokalinis ansamblis „Aksomas“ ir solistas Vytautas Trakymas. 

Šventinėje eisenoje kartu su krašto  žmonėmis žygiavo Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su komanda, rajono Tarybos nariai, Seimo narys Andrius Palionis ir Birštono vicemeras Edvardas Citvaras.

Taip pat skaitykite