Beveik prieš dešimtmetį Jiezno bibliotekos pradėta misija skleisti meno ir kultūros šviesą to stokojantiems įgavo vis didėjantį mastą. Nuo Jiezno PSPC slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje vykusių užsiėmimų ši veikla išaugo į platų, itin prasmingą ir profesionalųjį meną įtraukiantį projektą, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės, apimantį Prienų, Kaišiadorių, Kauno rajonų ir Birštono bei Trakų savivaldybes. Šiais, 2024-aisiais, metais literatūrinės, muzikinės, terapinės programos vyko VšĮ Prienų ligoninės, VšĮ Balbieriškio, Birštono, Jiezno, Veiverių pirminės sveikatos priežiūros centrų, Prienų, Šilavoto globos namų, Balbieriškio sen. globos namų „Smiltelė“, VšĮ Rokų socialinės gerovės centro, VšĮ Rumšiškių globos namų „Auksinis amžius“, Aukštadvario VšĮ „Šv. Domininko namai“ bendruomenėms. Projekto veiklas stebėjo net 745 globos namų gyventojai, slaugos skyrių pacientai ir juos prižiūrintis personalas.
Nuo pat pirmųjų užsiėmimų, prasidėjusių 2015 m., šio projekto tikslas buvo užtikrinti, kad kultūra pasiektų visus bendruomenės narius, ypatingą dėmesį skiriant globos namų, slaugos skyrių gyventojams ir socialiai pažeidžiamoms grupėms, kurioms kultūriniai renginiai dažnai lieka nepasiekiami. Pasiligojusiems, sunkiai vaikštantiems bei senyvo amžiaus žmonėms, esantiems globos ir gydymo įstaigose, menas, muzika ir terapija į kasdienybę įneša džiaugsmo ir įkvepia vilties. Šiemet to šaltiniu tapo aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas; autorinių dainų, giesmių kūrėja ir atlikėja Vilija Radvilė; kaniterapeutė Veslava Citovič-Rul; muzikos terapeutė Nadežda Kiseliova-Žukovska; Jiezno KLC vokalinis ansamblis „Jieznelė“. Išskirtinai turtingus patirtimis ir emocijomis metus lapkričio 8 d. vainikavo baigiamasis projekto renginys, kuriame eiles skaitė aktorius ir režisierius Rolandas Kazlas. Šventiniame renginyje susitiko projekto kūrėjai, bendradarbiai ir partneriai, pasidalino mintimis apie tai, kaip kultūra ir kūryba atliko svarbiausiąją savo misiją, tapdama tikra sielos atgaiva ir vilties šaltiniu tiems, kuriems kultūros paslaugos dažnai nepasiekiamos.
Projektas „Atgaiva sielai“ šių metų kelionę baigė, palikdamas gilų pėdsaką jo dalyvių gyvenime. Tikime, kad ši prasminga veikla bus tęsiama ir kitais metais, nes meno šviesa ir galia – beribė.