Prisijaukinusi akrilą, temperą ir akvarelę

Vilija Čiapaitė

Daiva Kvizikevičienė – kaunietė. Ten gimė ir ne kartą prisimenanti save piešiant. Tai buvo jos stichija. Baigusi mokslus vis tik neišdrįso studijuoti dailės. Tiesiog pabūgo. Pasirinko artimas savo pomėgiui studijas VISI (dab. Vilniaus Gedimino technikos universitetas), kur studijavo architektūrą.

Kodėl paroda pavadinta „Pakeliui“? Autorė rašo: „Tai tarsi žvilgsnio sustabdymas pakeliui iš darbo, grįžtant namo, pakeliui važiuojant prie jūros, pagaliau, už ko užkliūva žvilgsnis virtuvėje ieškant samčio.

Pakeliui, kas sudėta į paveikslus, ir kiekvienas darbas kartu su visa spalvinga puokšte – paieškų, atradimų, kartais nusivylimo, baimių įveikimo ir, žinoma, džiaugsmo“.

Daiva Kvizikevičienė prisipažįsta, jog tapyti akrilu, tempera, akvarele pradėjo prieš dešimtmetį. Per tą laiką jos darbai kaskart tapo tobulesni ir, pasak jos, vis tik „įsiprašė“ priimami plataus žiūrovų rato.

Kad ir ką besakytum, tačiau autorės darbuose jaučiamas architektūrinis suvokimas, tad akvarelės darbai ypač patrauklūs ir skaidrūs. Pažaislio vienuolynas ir kiti pastatai traukte traukia akį, o pažiūrėjus į tik girdėtus pastatus – net mintimis pasižadi, jog būtinai juos aplankysi.

Akrilu tapyti darbai švyti spalvų gausa, traukiančia prieiti arčiau ir net pasijausti darbo dalimi – mažu žmogeliuku, belaipiojančiu po namo viduje esančius laiptelius, vabzdeliu, bandančiu nutūpti ant kukliai besiskleidžiančių žiedų.

Tapyti tempera darbai taip pat kvietė pasigrožėti jų spalvingumu. Juk tempera greitai džiūsta, vadinasi, dailininkė turėjo tapyti greitai ir tiksliai, nes pertapyti vaizdą beveik neįmanoma. Nors, palyginti su aliejine tapyba, tempera nėra tokia populiari, tačiau žinant, kad reikia tikslumo – o jo Daiva išmoko studijuodama, darbai puikūs.

Parodoje gali atrasti ir net prieš 30 metų lietas akvareles, kuriose atsargiai parinktos spalvos, o palyginus su visai nesenais darbais – pajunti menininkės pasitikėjimą savimi, tuo, ką daro. O tai ypač svarbu, nes daugelis mano, jog akvarelė lengvai valdoma, nes paprastai net su ja vedamos edukacijos, tačiau pasiekti aukštų rezultatų kažin ar daugeliui pavyksta.

Tad tegaliu pasiūlyti aplankyti Daivos Kvizikevičienės parodą, kurioje atrasit neatrasta, akimis pačiupinėsit temperos, akrilo darbus. Kiekviename darbe pastebėsit iki smulkmenų kai kurias detales, kurias pastebėjo aštri menininkės akis.

Taip pat skaitykite