Priešadventinė „Linksminkimos“ popietė su kapelomis ir maestro Stasiu Liupkevičium

IMGP7230

Lapkričio 30 dieną prasideda Adventas.

Tačiau, pasak senolių, prieš Adventą būtina taip pasilinksminti, kad iki Kalėdų nesinorėtų šokti. Taigi, Prienų kultūros ir laisvalaikio centre sekmadienis tikrai privertė susirinkusius ne tik katučių ploti, bet ir kojas pakilnoti.

Tokia šventė, kad į ją smagiai pasibūti, palinguoti ir padainuoti kartu su liaudiškos muzikos kapelomis suėjo daug žiūrovų. Iš Alytaus rajono Simno kultūros centro atvyko liaudiškos muzikos kapela „Simnyčia“ (vadovai Jovita ir Robertas Vilkauskai). Šiais metais kolektyvas švenčia 40 metų jubiliejų. Jungėnų kaimo liaudiškos muzikos kapela „Gegužio žiedai“ (vad. Vincentas Kazimieras Svitojus) gyvuoja jau 35 metus ir žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Marijampolės laisvalaikio užimtumo centro Baraginės laisvalaikio salės jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Svaja“ (vad. Antanas Maziliauskas). Kolektyvas tikrai jaunas, nes amžiaus vidurkis siekia 23 metus. Prieš 40 metų suburtos ir kadaise buvusios vienos geriausių šio krašto kaimo kapelų, kuriai vadovavo Anapilin išėjęs Vytautas Garmus, tradicijas tęsia jo sūnus Giedrius. Po pertraukos sukvietęs savo geriausius draugus muzikantus, jis atgaivino „Dvariuko“ liaudiškos muzikos kapelą, kurioje muzikuoja ir dainuoja net 3 šeimos. Taigi, Giedrius yra ne tik šios kapelos vadovas, bet ir šventės „Linksminkimos“ koordinatorius.

Bene daugiausiai plojimų sulaukė žinia, kad taip pat dainuos ir gros gerai pažįstamas ir visų gerbiamas maestro Stasys Liupkevičius.

Tad šventė prasidėjo. Pilnutėlė salė sakyte sakė, jog pasiilgta nuotaikingų ir širdį, akį ir sielą glostančių kapelų dainų, polkų ir valsiukų. Tikra priešadventinė sekmadienio popietė! O jau kai uždainavo ir užgrojo maestro Stasys, salė tarsi jūra subangavo ir dainavo kartu visas dainas. Charizmatiškasis kompozitorius, dainininkas, kapelos vadovas visus sujungė į visumą ir džiaugėsi akimirkomis su žiūrovais.

Šventė „Linksminkimos“ tikrai subūrė žmones bendram tikslui – meilei dainai, muzikai ir pagarbai tiems, kurie mus, surūgėlius, pralinksmina ir it šviesulėliai rodo kelią liaudiškos muzikos link.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite