Prieš metus gimęs projektas grįžta su nauja programa ir gausesniu būriu akordeonistų

Prieš metus vykusio koncerto akimirka

Prieš metus vykusio koncerto akimirka


Vidmantas Venclovas

Prieš metus rašiau straipsnį apie naują projektą, kuris turėjo atskiras akordeonistų bendruomenes suburti į vieną didžiulį orkestrą. Ir vėl apie būsimą akordeonistų koncertą „…to dar nebuvo“ kalbėjau su akordeono mokytoja eksperte Lina Bendoraitienė, kuri nenuilstamai propaguoja akordeoną ir juo atliekamus kūrinius. Jos manymu, akordeonas sudėtingas, bet mokinius idealiai lavinantis instrumentas.

Praėjo metai, kai kilo idėja sukurti bendrą orkestrą iš įvairių meno mokyklų mokinių, kuris džiugintų žmones ir propaguotu akordeoną kaip unikalų instrumentą, kuriuo galima atlikti labai sudėtingus kūrinius. Nuo idėjos pradžios per metus surengti 9 koncertai įvairiuose šalies miestuose. Prienuose vyks 10-asis jubiliejinis koncertas, kurio metu bus atliekami nauji kūriniai ir tik keletas iš praeitų metų repertuaro.

Pasak L. Bendoraitienės, jungtiniame orkestre gros apie 70 įvairių meno mokyklų mokiniai ir tai bus nepakartojamas reginys. Akordeono muzikos fanatikė tvirtino, jog būtina ateiti į koncertą ir išgirsti nuostabias melodijas, kurias atlieka jaunieji akordeonistai. Tarp orkestrantų bus ir Prienų meno mokyklos mokiniai.

Gegužės 19 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro didžiojoje salėje dešimties (Alytaus, trijų Kauno, Lazdijų, Marijampolės, Pasvalio, Prienų, Varėnos, Vilkaviškio) meno ir muzikos mokyklų mokiniai, susibūrę į unikalų orkestrą, džiugins miesto gimtadienį švenčiančius prieniečius ir miesto svečius.

L. Bendoraitienės teigimu, tie, kurie ateis į koncertą, tikrai nenusivils, nes pateks į užburiančių melodijų karalystę ir kartu praleis nuostabų laiką, kuris sustabdys akimirkas ir privers pasinerti į nepakartojamų melodijų šėlsmą.

Iki susitikimo koncerte „…to dar nebuvo“!

Dizainas be pavadinimo - 1

Taip pat skaitykite