Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Sietlo (JAV) tarptautinė kultūrinių mainų programa truko trylika dienų

IMG_5414

Prienų „Žiburio“ gimnazija nuo 2014 metų dalyvauja tarptautinėje kultūrinių mainų programoje „Kultūrinės kompetencijos ir ambasadorių lyderystė“, todėl 2015 metais „Žiburio“ gimnazijos atstovai buvo išvykę į Sietlą. Šių metų balandžio 1 dieną Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas su mūsų draugais iš Sietlo University Prep mokyklos.

IMG_3455

Mainų programos iš Amerikos dalyviai „Žiburio“ gimnazijoje svečiavosi nuo balandžio 1-osios iki balandžio 13-osios. Per šias trylika dienų amerikiečiai, lydimi mūsų gimnazijos mokytojų ir mokinių, apkeliavo beveik pusę Lietuvos: lankėsi Druskininkuose, Vilniuje (Lietuvos Respublikos Seime, Valdovų Rūmuose), Kaune (Kauno pilyje, Velnių muziejuje), Trakuose (Trakų pilyje, Užutrakio dvare), Birštone (Nemajūnų amatų centre, Birštono muziejuje). Svečiai taip pat lankėsi Prienų rajono savivaldybėje, krašto muziejuje kepė duoną, apžiūrėjo Prienų miesto lankytinus objektus, Pociūnų aerodrome, Visuomenės harmonizavimo parke… Svečiai ne tik keliavo, bet ir susipažino su Lietuvos tradicijomis, šokiais, žaidimais, kurių mokė gimnazijos muzikos mokytoja Roma Ruočkienė. Gimnazijoje amerikiečiai turėjo galimybę pramokti lietuvių kalbos, kadangi jie ne tik girdėjo lietuviškai kalbančius gimnazistus, bet ir stropiai mokėsi trijose lietuvių kalbos pamokose, kurias vedė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė.

IMG_3463

Balandžio 11 dieną „Žiburio“ gimnazijos aktų salėje vyko atsisveikinimo vakarėlis. Jo metu visi linksmai praleido laiką: „Žiburio“ gimnazijos choras padainavo angliškų dainų, o amerikiečiai stengėsi įveikti senovinius lietuvių liaudies dainų žodžius. GMS narė Augustė Lyberytė testavo svečius: iš duotų nuotraukų komandos turėjo prisiminti aplankytų vietovių pavadinimus. Po viktorinos svečiams buvo įteikti padėkos raštai, o vėliau svečiai ir gimnazijos šeimininkai smagiai šoko lietuvių liaudies šokius.

IMG_5412

Į klausimą, ar patiko apsilankymas Lietuvoje, Idalia Kaplan atsakė, kad jai buvo labai smagu apsilankyti ir susipažinti su nuostabiais žmonėmis, jai pritarė ir Backett Anderson.

 

Kuri vieta Lietuvoje ir koks užsiėmimas Tau paliko didžiausią įspūdį?

Idalia Kaplan. Sunkus klausimas, kadangi mes daug kur apsilankėm, todėl sunku išskirti labiausiai patinkančią vietą. Didelį įspūdį paliko Kaunas: nors jis didelis miestas, tačiau jame atrasta vietos ir medžiams. Taip pat sužavėjo didinga Prisikėlimo bažnyčia ir Kauno pilis. O gimnazijoje labiausiai patiko dainuoti, nes tai labai smagu ir jūsų muzikos mokytoja yra tiesiog nuostabi!

Backett Anderson. Man labiausiai patiko Druskininkuose Sniego arenoje – buvo labai smagu pačiuožinėti ant ledo. Patiko žaisti krepšinį, tinklinį, varžytis su „Žiburio“ gimnazistais.

Ką norėtum pasakyti „Žiburio“ gimnazijos mokiniams ar mokytojams?

Idalia. Žinoma, noriu padėkoti už tokį svetingą priėmimą, buvo labai smagu. Taip pat noriu padėkoti lietuvių kalbos mokytojai, kuri mus mokė paprastų, tačiau labai gražių lietuviškų žodžių. Šią kelionę prisiminsiu visą gyvenimą. Ačiū!

Backett. Noriu už viską padėkoti. Buvo labai smagu.

Gimnazijos anglų kalbos mokytoja Danutė Kazlauskienė, kuri buvo atsakinga už svečių užimtumą, sakė, jog buvo labai pasiilgusi mokinių iš Amerikos, todėl pasitikusi juos oro uoste labai maloniai pasijuto: „Labai gaila, kad taip greitai praėjo trylika dienų, tačiau manau, jog ir man, ir jiems buvo labai smagu keliauti, bendrauti, pažinti. Linkiu, kad Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Sietlo University Prep mokyklos bendradarbiavimas tęstųsi toliau.“ Muzikos mokytoja Roma Ruočkienė džiaugėsi svečių aktyvumu, iniciatyvumu ir noru pažinti mūsų tradicijas: ,,Svečiai iš Amerikos ne tik mokėsi lietuvių liaudies dainų, žaidimų, šokių, bet ir ritmavimo, muzikavimo, skudučiavimo. Jie netgi mokėsi kepti duoną! Tad labai linkiu, kad grįžę prisimintų, ką išmoko, ir parodytų kitiems.“

Prabėgo trylika dienų – kaip vėjas išskrido į dausas trylika kalendoriaus lapelių. Tačiau kiekvienas lapelis buvo prirašytas nuostabių dalykų. Tikimės, kad bendradarbiavimas nenutrūks ir prirašysime dar ne vieną kalendorių…

Eglė Zujūtė

Domanto Milaševičuas ir Miglės Kazlauskaitės nuotraukos

 

Taip pat skaitykite