Prienų „Žiburio“ gimnazijos ir Sietlo (JAV) tarptautinė kultūrinių mainų programa: „Kultūrinės kompetencijos ir ambasadoriaus lyderystė“

Susipažinimas su šeimomis, gimnazija ir Prienais

Nuo 2014 metų „Žiburio“ gimnazija dalyvauja tarptautinėje kultūrinių mainų programoje „Kultūrinės kompetencijos ir ambasadorių lyderystė“, todėl 2015 metų lapkritį septyni gimnazistai su mokytoja Danute Kazlauskiene buvo išvykę dviem savaitėms į Sietlą, kuriame gavo progą artimiau susipažinti su amerikietiška kultūra. Dabar atėjo „Žiburio“ gimnazijos eilė priimti svečius iš Amerikos – balandžio pirmą dieną į Prienus atvyko 12-os žmonių komanda iš University Prep mokyklos, Sietlo. 

  

Savaitgalį amerikiečiai susipažino su priimančiomis šeimomis, o nuo šeštadienio prasidėjo nuotykiai – svečiai apsilankė Druskininkuose, pamatė Merkinės piliakalnį ir piramidę, apsilankė Grūto parke bei sniego arenoje Druskininkuose.

Pirmadienį svečių laukė susipažinimas ne tik su „Žiburio“ gimnazija, bet ir su Prienais – Prienų bažnyčia, Kęstučio paminklu, „Žiburio“ kalneliu. Amerikiečiai labai greitai per lietuvių kalbos pamoką išmoko pasisveikinti ir lietuviškai pasakyti savo vardą, o muzikos pamokoje mokėsi lietuvių liaudies dainų ir šokių. Po pamokų svečiai apsilankė Prienų savivaldybėje, kur Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir kiti savivaldybės nariai supažindino amerikiečius su Prienų rajonu ir jo miesteliais bei objektais. Savivaldybės nariai taip pat domėjosi, kas amerikiečius Lietuvoje nustebino labiausiai – svečiai atsakė, jog itin nustebino lietuvių nacionalizmas ir patriotizmas. Vakare gimnazijoje vyko smagi vakaronė, kurios metu amerikiečiai pristatė savo miestą, mokyklą, artimiau susipažino su lietuviškomis tradicijomis, klausėsi lietuvių liaudies dainų, šoko liaudies šokius.

Per trylika dienų Lietuvoje amerikiečių laukia daugybė pramogų, skirtų ne tik pasilinksminti, bet ir susipažinti su Lietuva bei jos miestais – apsilankymas Vilniuje, susipažinimas su Lietuvos Respublikos Seimu ir Valdovų rūmais, taip pat Trakų pilis, Užutrakio dvaras, Rumšiškės, duonos kepimas, viešėjimas Kaune ir kiti smagūs dalykai.

Skirmantė Mazuronytė

Nuotraukos Miglės Kazlauskaitės, Domanto Milaševičiaus

 

 

Taip pat skaitykite